IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Pierun

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Alex Hall
Alex Hall

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyCzw 18 Gru 2014, 22:22

Maleńka sówka śmignęła z radosnym hukaniem nad głową Porunn, upuszczając na jej ręce zwitek pergaminu zapisany prostym, równym pismem.

Cytat :

Do wiadomości pierwszej grupy patronusów:

Jak sami mieliście okazję zobaczyć, zajęcia prowadzone są inaczej niż przywykliście - zakładam, że mogło to zniechęcić niektórych z was. Każdy, kto ma jakiekolwiek pytania odnośnie zaklęcia patronusa i nie chce ich zadawać panu Wilsonowi, lub chciałby zobaczyć demonstrację, której zabrakło podczas spotkania, jest mile widziany w moim gabinecie na trzecim piętrze.

Pierun - Page 2 Ru1w00

PS - herbatą was co prawda nie poczęstuję, ale kremowego piwa mam w nadmiarze.


*osoby chętne na fabularną pogadankę z Hallem są proszone o wysłanie PW.
Aria Fimmel
Aria Fimmel

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyWto 06 Sty 2015, 23:22

Sowa zwrotna szybko odnalazła Porunn, zrzucając jej do rąk kawałek papieru. Choć zazwyczaj Aria pisała niezwykle staranne listy, tym razem papier był miejscami pozaginany, a niektóre słowa rozjeżdżały się w dziwne szlaczki.
Cytat :

Porunn, wszystko z Tobą w porządku? Martwię się. Nie wychodź też, proszę i uważaj na siebie.
Kocham Cię!

Aria
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyCzw 22 Sty 2015, 15:04

Do rąk Pierunka dotarł mały liścik.
Cytat :
Pierunie drogi.
Dlaczego do cholery jestem ostatnią osobą w szkole, która dowiaduje się o tym że zmieniłaś orientacje?
Gross
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyCzw 22 Sty 2015, 15:12

[center]Odpowiedź była dość szybka i nie do końca starannie nabazgrana.
Cytat :
Pierunie
Byłem znacznie bardziej zajęty rozmyślaniem, dlatego taka brzydka dziewczynka przebywa w naszym dormitorium.
G.
Gość
avatar

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyPią 30 Sty 2015, 13:36

Artie raczej nie miał nadziei na znalezienie adresata. Mimo wszystko spróbował się z daną osobą skontaktować. Napisał krótki liścik i udał się do Wieży Sów. Tam wybrał najbardziej godną zaufania szkolną sowę. Wręczył jej pogięty liścik, tłumacząc, że to jest właśnie adresat i naprawdę nie wie kto nim jest. Sowa spojrzała na niego jak na idiotę, ale nie potrafiła mówić, więc Artie nie dowiedział się, co miałaby mu do przekazania. Drugi liścik, ten jego, przywiązał do nóżki sowy. Jeśli udało się jej odnaleźć tą właściwą osobę, to przekazała jej list następującej treści:

Cytat :
Kochana moja Paskudo, która mi grozisz!

Nie wiem czy wiesz, ale od kilku już lat pobijam rekord w długości spadku ze schodów. Obecny rekord pobiłem w poprzednim roku. Wtedy to zostałem wpisany do Magicznej Księgi Czarodziejskich Rekordów z wynikiem aż ośmiu metrów i trzydzieści cztery centymetrów. Jeśli chciałabyś pomóc w pobijaniu rekordu, z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Artie,
Pierwszy Drift w Hogwarcie
Ben Watts
Ben Watts

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyNie 15 Lut 2015, 22:29

Ptak, którego wysłała do niego Porunn, zachowywał się o wiele bardziej cywilizowanie niż jego właścicielka. Dostał od Bena kilka przysmaków dla sów i został odesłany z krótką oraz treściwą odpowiedzią.

Cytat :

Nie wiem, co sobie tym razem ubzdurałaś, ale mnie do tego nie mieszaj. Z Arią jestem w jednym domu, więc twój zakaz zbliżania się możesz sobie wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi jest co najmniej śmieszny.

życzę ci miłego, owocnego dnia, z najlepszymi życzeniami

Ben Watts
Vincent Pride
Vincent Pride

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyWto 17 Lut 2015, 00:53

Sowa Pieruna należała chyba do gatunku samobójców, bo nie dość, że zbliżyła się bardziej niż ustawa przewiduje to na dodatek trąciła go w policzek. Jego, w tym stanie. Vincent nie krzywdził zwierząt, w przeciwieństwie do ludzi szanował każde z nich, ale w obecnym stanie zareagował impulsywnie. Posłał pierwsze zaklęcie jakie mu przyszło do głowy, z rozdrażnieniem rejestrując, że nie dosięgło celu. Psia krew. Opadł z powrotem na poduszkę, zauważając list. Sowa samobójca i ten charakterystyczny zapach. No tak, Porunn. Przewrócił oczami(co było błędem, bo głowa znowu się zbuntowała), ale zabrał się za przeczytanie treści. Jakkolwiek chciał posłać Fimmelównę w diabły to kącik jego ust drgnął nieznacznie, by w końcu uformować niewyraźny uśmiech. Ha, no proszę. Wykorzystując samopiszące pióro odpisał jej od razu - nie chcąc ryzykować, że zapadnie w niespokojny, skacowany sen.

Cytat :

Wilczyco.

Musze przyznać, że Twoja sowa igrała ze śmiercią budząc mnie, ale nie martw się, pióro jej z głowy ani zadka nie spadło. Jestem wzruszony Twoją troską i nie sposób Ci odmówić z tymi bahankami. Zwlokę się specjalnie dla Ciebie. Ba, nawet się nie spóźnię - nie można pozwolić, by dama czekała.

Twój Vincent.

P.S. Wymordowałbym sierociniec, by zrobić Ci bukiet z tych małych, dziecięcych serduszek.

Voltaire na jedno skinienie znalazł się przy Vincencie, zabierając list, by dostarczyć go do Fimmelówny.
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptySro 04 Mar 2015, 00:38

Do bram Pierunowych miejsc przebywania, zawitał i Diarmuid - oczywiście sowa, nie nauczyciel
Cytat :
Siostro Marnotrawna
Jakie upodobania mają norweskie smoki kolczaste? Wiem że Ty jak nikt inny będziesz potrafiła mi pomóc, bowiem spędziłaś z nimi całe swoje życie.
Książę Slytherinu
Alex Hall
Alex Hall

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyNie 08 Mar 2015, 19:03

Mała sówka przysiadła na ramieniu Porunn, gdy Ślizgonka szła rano na śniadanie. Próbowała zahukać, ale trzymana w dziobku koperta i sznurek od opakowania czekoladowej żaby nieco jej to uniemożliwiały.

Cytat :
Panno Fimmel,

Mam nadzieję, że dzisiaj samopoczucie już nieco lepsze i obudziłaś się bez bólu głowy? Muszę przyznać, że byłem trochę zaniepokojony reakcją na zajęciach. Na twojej nocnej szafce zostawiłem eliksir wzmacniający, panna Cromwell miała o nim przypomnieć. Jeśli tego nie zrobiła, to ta czerwona fiolka zablokowana książkami, proszę ją wypić do dna.

Alex Hall
Alex Hall
Alex Hall

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyNie 08 Mar 2015, 20:32

Sówka Alexa odnalazła panienkę Fimmel dopiero późnym wieczorem - niosła taki sam bagaż jak wcześniej, choć tym razem czekoladowa żaba została w kilku miejscach przyszpilona do pudełka.

Cytat :
Panno Fimmel,

Chwile słabości zdarzają się każdemu, a zadanie które postawiliśmy przed grupą nie było łatwe. Nie namawiam do częstszego mdlenia, ale rola tragarza w żaden sposób mi nie przeszkadzała.
Z tego co mi wiadomo, pan Wilson zabrał ze sobą skrzynię z terenu szkoły, ale mogę go o nią zapytać - chociaż podobny efekt można uzyskać na inne sposoby. Proszę samej nie eksperymentować! Mogę pomóc w takim treningu na wyraźne życzenie, wystarczy tylko poprosić.
Ta żaba nigdzie nie będzie uciekać. Smacznego.

Alex Hall
Ben Watts
Ben Watts

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptySro 22 Kwi 2015, 23:44

Odpowiedź przyszła do Porunn późnym wieczorem - płomykówka prefekta Krukonów była chyba w złym nastroju, bo upuściła list tak, że pacnął adresatkę prosto w czoło.

Cytat :
Panno Fimmel,

Widzę, że wyobraźnia jak zwykle dopisuje, gratuluję. Tiara najwyraźniej się pomyliła przydzielając cię do Slytherinu zamiast Ravenclawu.
Czytałem tego Proroka i ani trochę nie podoba mi się to zaginięcie - wbrew temu, co możesz myśleć, znam O'Connora od dłuższego czasu i martwi mnie fakt, że przepadł jak kamień w wodę. Za dużo teg Rozpytam u Gryfonów, czy nie mówił czegoś ważnego przed wyjazdem, może języki im się rozplączą, jak błysnę odznaką. Chociaż raz przydałaby się do czegoś istotnego.
Nie robię tego dla ciebie, a dla Cu. Informacje dostaniesz tylko dlatego, że cię lubi i muszę to jakoś uszanować.

Ben
Ben Watts
Ben Watts

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptySro 22 Kwi 2015, 23:54

Rulonik związany sznurkiem i wetknięty w dziób Bjorna zawierał niezwykle krótką, napisaną wyraźnie naprędce wiadomość.

Cytat :
Panno Fimmel,

To dziwne, ale na to wygląda. Nie pozabijaj ich przy okazji, krew ciężko się zmywa. Aristos nie jest moją dziewczyną. I bez obaw, ja też cię nie lubię.

Ben
Ben Watts
Ben Watts

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyCzw 23 Kwi 2015, 15:03

Fragment oddarty z pergaminu nie wiadomo jak znalazł się za okładką podręcznika transmutacji panny Fimmel.

Cytat :
Dzieci w Afryce głodują, a twoja sowa bije mnie chlebem. Wstydź się.
Gość
avatar

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptyNie 26 Kwi 2015, 14:55

List od wielbiciela. I to jakiego wielbiciela. Tajemniczego się wie.


Cytat :
Jesteś piękna, lekka, zwiewna jak z bajki wyśniona królewna!
Cytat :

Ciebie pragnę mieć za rzonę i na Twe skronie złożyć chcę koronę!
Jestem przystojniejszy niż Vincent, umuwisz się ze mną na randkę?
Tajemniczy wielbiciel

Odpisz mi na tę dużą sowę ktura przynisła Tobie list o piękna Porunn
Ben Watts
Ben Watts

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 EmptySob 09 Maj 2015, 22:22

Sowa przysiadła przed talerzem Porunn przy kolacji - nie była to rudawa płomykówka, którą prefekt Krukonów zwykł wysyłać swoją pocztę, a nieduża, szkolna sóweczka o szalonym spojrzeniu. Zaświergotała radośnie, gdy Ślizgonka odwiązała jej od nóżki ciasno zwinięty rulonik przewiązany kawałkiem lnianego sznurka. Pismo, które w poprzednich listach było równe i proste, teraz wyglądało na rozchwiane, jakby nadawca uczył się od nowa trzymać pióro.

Cytat :

O'Connor jechał do rodziny. Nikt nie wie dlaczego, nie zwierzał się Gryfonom, z którymi był najbliżej. Twierdzili, że jego zachowanie nie zwracało większej uwagi, ale po odpowiedniej perswazji przyznali się, że wyglądał na osowiałego.
Sponsored content

Pierun - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun - Page 2 Empty

 

Pierun

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

 Similar topics

-
» Pierun Fimmel

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Fasolkowo
 :: 
Archiwum
 :: Relacje i sowy
-