IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 11 Lis 2014, 18:30

Z mojej strony niewiele powiem, bo mam wrażenie, że moje wcześniejsze prośby o ruszenie **** na niewiele się zdały i nagle budzimy się z ręką w nocniku. Serio - chcecie 17 listopada ruszyć rok szkolny, kiedy w ogłoszeniach widnieje póki co przedostatni tydzień wakacji? Akcja Filcha, Franza i Doriana jest 17-20 sierpnia, czyli póki nie skończą nie widzę sensu zmieniać terminu czasu na ostatni tydzień wakacji.

Poza tym cieszę się, że się wzięliście i między sobą dogadaliście szczegóły, jednak jako jeden z Mistrzów i osób, które aktywnie uczestniczą w ogarnianiu tego eventu, nie zostałem przez nikogo z Was zapytany - "ej, co sądzisz o terminie 18 listopada?". Rozumiem, że ostatnio było mnie mało, ale po coś Strefa Władzy została stworzona oraz po coś jednak przeniosłem Rozpoczęcie roku do Kącika Mistrzów - aby nie ustalać za pomocą gg czy pw między dwoma-trzema osobami, ale aby każdy z Mistrzów i adminów miał dostęp do WSZYSTKICH ustaleń. A nie jak w moim przypadku - wow, nagle się dowiaduję od Aristos że już od jakichś 2 tygodni ustalony jest wstępny termin rozpoczęcia roku. A staram się logować regularnie na forum i sprawdzać czy odpisaliście w którymkolwiek z tematów.

Powiem na koniec tylko to, że nie podoba mi się ustalanie poza forum i zapominanie o poinformowaniu reszty grona o podjętych decyzjach. Już drugi raz jest taka sytuacja, a zbyt długo nie jestem jeszcze w gronie administratorskim. Rozumiem też, że każdy ma bardzo wiele na głowie, sam zresztą doganiam Was w tym, ale określmy się - co, kto, do kiedy jest w stanie to i to dokładnie zrobić. Dałem rozpiskę podsumowującą do której odniósł się jedynie Evan, a milczenie nie uważam za zgodę. Milczenie to dla mnie olewanie sprawy.

Odnosząc się bezpośrednio do punktów:

1) Ogłoszenie gdzie wstawić? W spisach? Proponowałem swego czasu stworzenie tematu dla takich informacji pilnych, jednak stwierdziliście - nie trzeba, są ogłoszenia u góry. Więc po co na siłę gdziekolwiek wciskać informacje?

2) Wyżej podałem dokładny wyznacznik ile czasu na co, ale jak ładnie Evan podkreślił - 7 dni na Hogwart Express. Jestem na "nie" z przeciąganiem. Lepiej odgórnie ustalić - 1,5 tygodnia i ani dnia dłużej. Przedłuża się? Poproś MG, aby pozwolił Ci kontynuować sesję w myśloodsiewni.

3) SUMy: mamy po coś KCŻ. Moja propozycja była jasna: każdy z nas bierze po jednym domie, uczniowie wysyłają informacje o wybranych przedmiotach obowiązkowych/dodatkowych i patrzymy na statystyki. To samo tyczy się OWUTEMów. Tak, wiem, że miałem stworzyć odpowiedni temat, nie zrobiłem tego i nie rozwinąłem. Kwestię poruszałem już chyba dwa razy w pobocznych wątkach, nikt się do niej nie odniósł. A chodziło tylko o dodanie do karty postaci "Przedmioty dodatkowe" dla uczniów powyżej V klasy. Dodatkowo, z tego co pamiętam, Franzowa zgodziła się tym zająć.
Ale widzę, że Evan już działa w tej sprawie, więc nie wtrącam się. Swoje napisać jednak musiałem, bo mi to ciąży.

4) List wykonany przez Walta - super sprawa, dobrze, że angażuje się w pomoc dla forum.

5) Co z listą podsumowującą moją całe rozpoczęcie roku szkolnego? Będzie brane pod uwagę co wspólnie stworzyliśmy, czy postanowiliście zrobić coś innego?
Jasmine Vane
Jasmine Vane

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptySro 12 Lis 2014, 03:01

Jeśli o mnie chodzi, to najlepiej wysłać informacje o rozpoczęciu i Expressie grupowo. Ogłoszenia mało kto czyta, chyba że będziemy na cb o tym przypominać.

Na Express dokładnie 10 dni. Ani dnia dłużej. Jak nie zdążą to Mistrz zakończy wszystkim rozgrywkę. Jeśli będzie trzeba, będą mogli kontynuować w myślo. Nie planujemy chyba jakiś większych akcji tam.

Wyślę do nauczycieli nowych te propozycję, ale potrzebuję upewniania.
William Lewis
Eleanor Couch
Dorian Whisper?? - padawan
Alice Guardi - stażysta
Alex Hall - stażysta
Belinda Blackwall?
Francis Lacroix - stażysta

Może duchy też zechcą się włączyć w jakieś małe przestawienie?
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyPią 14 Lis 2014, 22:43

Hector Chant - pomocnik bibliotekarki, o nim można wspomnieć
William Lewis - widnieje w spisie jako osoba ucząca od '76 więc albo jest pomyłka, albo uczy wcześniej - trzeba spytać
Eleanor Couch - ok
Dorian Whisper -ok
Alex Hall - ok
Francis Lacroix - ok
Alice Guardi - ok
Belinda Blackwall - nie, ona uczy od '74 według karty postaci

"Może duchy też zechcą się włączyć w jakieś małe przestawienie?" do tego się póki co nie odniosę, bo brak mi energii i za dużo irytacji we mnie.
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptySob 15 Lis 2014, 18:22

Ze swojej strony powiem raczej krótko, bo nie widzę potrzeby awantur ani dyskusji. Użytkownicy od dawna upraszali się o zakończenie wakacji, od dawna już  orientacyjnie informowaliśmy ich, że będzie to mniej więcej połowa listopada. Co ważniejsze jednak – nie bez przyczyny mamy w administracji pewną hierarchię. Funkcja site admina pozwala na podejmowanie pewnych decyzji samodzielnie, to ważne, bo ktoś powinien posiadać ostateczny głos, nie musieć być związanym zgodą reszty. Nie uważam, by każda najmniejsza decyzja na forum wymagała dyskusji w całym składzie, z Lilką ustaliliśmy taki a nie inny termin, po prawdzie trochę z konieczności wyznaczenia jakiegokolwiek, poinformowaliśmy o tym tydzień przed, więc jest całkiem sporo czasu, wystarczająco, jak uważam, by się z tym oswoić i pozałatwiać wszystkie sprawy. Zostaliście poinformowani. Oczywiście jeśli jest jakiś problem, jeśli z jakiegoś nieprzewidzianego powodu uważacie, że termin ten nie wypali, bo zastęp MG nie będzie w stanie wprowadzić go w życie, że jest technicznie niemożliwy do zrealizowania, bo coś pominęliśmy, można go o kilka dni przesunąć – to nie jest bezwzględna i niepodważalna decyzja, świat się nie zawali, jak coś zmienimy.

1) Ogłoszenie wstawiłem tutaj. Temat, o którym wspomina Amycus, został stworzony jakiś czas temu przez Lilkę, niestety nie byłem w stanie go odszukać. Mam czasem wrażenie, że nasze tematy są zorganizowane bardzo chaotycznie i momentami ciężko coś na forum znaleźć.

2) Tydzień powinien być w porządku, ew. do 10 dni, niezakończone rozmowy można przenieść przecież do Wielkiej Sali, w której będzie odbywało się rozpoczęcie, w końcu fabularnie wydarzenia te następują po sobie.

3) Zająłem się tym samodzielnie i już jakoś sobie z tym poradziłem.

Jeśli chodzi o nauczycieli, jak dla mnie wystarczy, by ich przedstawiono. Ale to już jak chcecie.
Z kwestii, którymi powoli powinniśmy się już zająć:

> Jak się miewa piosenka Tiary Przydziału?
> Dzisiaj postaram się wysłać ostatnie SUMy do tych spóźnialskich, którzy nie przesłali mi proponowanych, a potem ustalę uczniów z najwyższymi wynikami z danego przedmiotu.
> Reszta nie wymaga chyba szczegółowych ustaleń.
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptySob 15 Lis 2014, 21:06

Ja widzę potrzebę dyskusji, ponieważ sprawa mi ta ciąży i chcę ją rozwiązać do końca bez dalszych problemów. Rozumiem hierarchię - dlatego zaproponowałem uporządkowanie tego i zrobienie spisu pionu administracyjnego. Chodzi o doinformowanie, z którego to powodu czuję niedosyt. Lily mówi o demokracji i równości, a z drugiej strony hierarchia. Więc?

1) Z mojej strony powiem tyle, że mam planowy wyjazd od poniedziałku i możliwe, że nie będę w stanie pomagać przy Rozpoczęciu Roku, ewentualnie "z doskoku". Tematy i działy są rozstawione, ale Wy jesteście Site Adminami - Wy zdecydujcie czy tak pasuje czy chcecie uporządkować.

> Jak się miewa piosenka Tiary Przydziału?
Lily jest wpisana do jej zrobienia

> Prefekci wszyscy się zgodzili na powierzoną funkcję, więc moja rola się skończyła.

> Informacje o naborze do grup: rozumiem, że skoro nie wymaga ustalenia to pozostaje to na swoim miejscu. Mogę spróbować stworzyć krótki opis, ale jak wspomniałem wcześniej - nie wiem czy się wyrobię.
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyNie 23 Lis 2014, 23:03

Okej, rozumiem, że już nikt tutaj nie napisze.
Więc tak, rzecz w tym, że informacja się pojawiła, inna sprawa, że z tych czy innych powodów jej z wami nie przedyskutowaliśmy i przypuszczam, że z tego wynika twoje niezadowolenie. Sytuacja była w pewnym sensie szczególna i taka zaszła konieczność, w normalnych warunkach wciąż będziemy z wami rozmawiać, bez obaw. Na przyszłość proponuję pohamować trochę gniew, może odczekać chwilę i ochłonąć, a potem pogadać na spokojnie.

27 listopada mamy ostatni dzień Ekspresu, więc rozpoczęcie powinno zacząć się 28 (przewiduję na nie 7 dni, zgadzacie się?). Ze strony Koteła padła propozycja, że 27 wieczorem napisze Hagridem w pociągu, zgarnie pierwszorocznych i da wszystkim zbiorowe zt, kończąc tym samym wszystkie sesje w Ekspresie i zapraszając ich do WS na wieczerzę. Zgodziłem się.

Piosenka Tiary jest już ponoć gotowa.

Cytat :
> Informacje o naborze do grup: rozumiem, że skoro nie wymaga ustalenia to pozostaje to na swoim miejscu. Mogę spróbować stworzyć krótki opis, ale jak wspomniałem wcześniej - nie wiem czy się wyrobię.

Nie bardzo wiem o co chodzi. Opis czego?

Dobrze, skoro zbliża się rozpoczęcie, rozumiem, że każdy już swoją część roboty odrobił i potrzeba nam kogoś, kto zepnie to w całość i poprowadzi uroczystość. Może to być ktoś z administacji, może być MG. Chodzi o napisanie tych kilku postów - jeden wejściowy na wstęp, jeden na zakończenie i kilka (jakieś 2) w środku, w których zrealizuje się cały plan rozpoczęcia, który tu wykoncypowaliśmy. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby zrobić to z Albusa, by było klimatycznie, ktoś mógłby się więc w niego wcielić. Nie każcie mi o wszystkim przypominać. Czekam na propozycje.

Edit:
Wypisałem sobie osoby z najlepszymi wynikami z SUMów w danym przedmiocie (czyli po prostu te, które otrzymały W), ale zdarza się, że przy jednym przedmiocie jest takich osób sześć czy siedem. Czy jest sens je wszystkie wymieniać? Czy może po prostu wypisać osoby, które otrzymały największą ilość W w ogóle i to je wyczytamy?
Jasmine Vane
Jasmine Vane

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyPon 24 Lis 2014, 16:13

Tak ogółem - myślę, że pomysł z Hagridem 27 i rozpoczęcie 28 to dobra opcja. 7 dni to optymalny czas, bo teoretycznie jest po podyktowane wystąpieniom poszczególnym.

Jeśli nie ma jeszcze chętnych - to mogę poprowadzić Albusa. Pisanie nim nie będzie mi przeszkadzało w codziennych obowiązkach uczelnianych - w końcu Albus ma nie wygłaszać elaboraty, tylko być wyznacznikiem kolejnych etapów rozpoczęcia. Dlatego musimy teraz oficjalnie ustalić jak krok po kroku wyglądać ma rozpoczęcie.
*Powitanie uczniów
*Piosenka Tiary
*Ceremonia przydziału - opisana klimatycznie
*Powitanie uczniów + ogłoszenie najlepszych wyników SUMów i prefektów
*Przedstawienie nauczycieli - myślę, że w poście Albusa wymienić wszystkich, a po przemówieniu Albusa kto chce - pisze post by się przedstawić
*Święto Założycieli
*Uczta
*Ogłoszenia drobne/techniczne i oficjalne pożegnanie

Mniej więcej tak?

Wiesz co Evan, proponuje jednak wymienić tylko tych co mają największą ilość W. Albo trójkę najlepszych albo najlepszą osobę z każdego domu.
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 00:01

Przepraszam, że tutaj nie odpisywałam. Mój brak aktywności wynikał z tego, że nie miałam dostępu do Kącika Mistrzów, a przez to nawet nie zauważyłam, że tematy zostały przeniesione ze strefy (sprawdzam zawsze nowe posty po prostu).

Co do osób z wybitnymi osiągnięciami, to jestem za tym, żeby wymienić tych, co mają najwięcej wybitnych, bo wyliczanie osób z każdego przedmiotu byłoby po prostu męczące. Zresztą pamiętajmy, że nasze postaci forumowe to tak na dobrą sprawę tylko część Hogwartu. Takich osób z W z transmutacji mogło być multum. Należałoby więc wymienić tylko tych rzeczywiście najlepszych z najlepszych, i to ze wszystkiego.

A co do prowadzenia uroczystości, to oczywiście musi to być Dumbledore! Będzie klimatycznie. Fajnie, że Jasmine się podejmuje, bo ja bym się bała chyba Albusa wziąć pod swoje skrzydła. Nie wiem czy bym go dobrze poprowadziła. Ale to w takim razie dogadam się z Jasmine i prześlę jej jakiegoś posta z występem chóru. Jas go już wstawi z Albusa z racji tego, że ja i tak nie mam Mistrza Gry, a poza tym będzie to estetycznie wyglądało jak cała uroczystość prowadzona będzie z jednego konta.

Coś pominęłam?
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 00:27

Okej, a więc trzy osoby z najlepszymi wynikami SUMów to: Porunn Fimmel (4), Lidia Road (4), Soleil Larsen (3). Kobiety jak widać uczą się chyba lepiej. ;)

Jeśli chodzi o jakiś umowny, elastyczny plan rozpoczęcia, to mniej więcej tak:
1) powitanie, występ chóru od Vincowej
2) piosenka Tiary od Lilki, ceremonia przydziału
3) prefekci wraz z wyznaczeniem obowiązków, SUMy
4) przedstawienie nauczycieli - si, wskazać tylko, mogą skinąć głową, mogą wstać i powiedzieć kilka słów, jak tam chcą
5) Święto Założycieli, informacja o naborze grup od Amycusa - jak nie da rady tego przygotować, to można wspomnieć krótko, że takie a takie grupy (teatralna, szachistów, chór) prowadzą swój nabór
6) uczta
7) pożegnanie, zbiorowe zt

Czyli mniej więcej tak jak napisałaś, dodałem występ chóru i te grupy. Oczywiście pewne rzeczy możesz umieścić kumulatywnie w jednym poście, nie trzeba tworzyć siedmiu oddzielnych. Zrób to po prostu tak, by wyglądało w miarę przejrzyście i miało jakiś sens.
Lily Evans
Lily Evans

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 12:06

Wszystko mi pasuje, ale można by dać jeszcze Filcha, z przypomnieniem o Liście Przedmiotów Zakazanych i może zachętą do zapisywania się na zajęcia WDŻ? Tu wystarczyłby jeden post, jeśli Łaj będzie miał ochotę albo wspomnienie przez Albusa.
Ceremonię Przydziału mogę poprowadzić, żeby trochę odciążyć Jasme. może po prostu zrobić to z Katji? Że niby została wybrana, skoro nie ma McGonagall? Albo z McGonagall, jako npc.
Piosenka Tiary jest.
Zastanawiam się jeszcze, czy nie pominęliśmy niczego z uczt rowlingowskich, ale chyba nie.

Trzeba by to w jakimś w miarę rozsądnym tempie rozegrać, a z drugiej strony chyba pozwolić ludziom wymienić kilka postów podczas samej uczty.
Myślałam nad ograniczeniem znaków postaci nie tworzących fabuły. W sensie Albusa/MG/itd. Żeby nie było elaboratów na miliard stron, chociaż nie wiem, czy to konieczne.
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 14:14

Jestem za prof. McGonagall z NPC! Ta babeczka zawsze "robi fabułę" xD

A co do ograniczenia znaków, chyba nie ma takiej potrzeby ze względu na to, że niby Jas prowadzi uroczystość, ale w razie, gdyby się nie wyrabiały, to możemy jej podesłać jakiegoś gotowego posta i go Jas wstawi. W sensie - nie widzę sensu tworzenia jakiegoś maximum znaków, bo chyba każdy MG wie na ile ma czas i chęci, a to czy napisze krótko czy nie, zależy wyłącznie od niego. Jeżeli Jas będzie miała np. ochotę napisać Dumbkiem na 2 strony A4 na rozpoczęcie uczty, to czemu jej tego zakazywać?
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 15:48

A nie ustaliliśmy kiedyś, że McGonagall leży chora w Mungu czy coś?
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptyWto 25 Lis 2014, 17:39

Ah, było coś. Smutno mi, Boże, w takim razie. Kocham tę babeczkę i Hogwart bez niej, to jak żołnierz bez ręki albo student bez bagiety.
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 EmptySro 26 Lis 2014, 09:58

Było ustalone, ale fabularnie nie zostało to wprowadzone (miał być artykuł w Proroku codziennym).
Ze swojej strony wspomnę i wyjaśnię o co chodziło mi z tymi "zapisami na kółka" - ogólnie idea była taka, aby napisać kilka zdań na temat tego czym kto się zajmuje i do kogo zwrócić się, jesli ktoś chce coś zaistnieć. Pomysł upadł śmiercią naturalną, więc go nie wskrzeszam.
Dodałbym tylko nie tylko wspomnienie o WDŻ, ale rownież zajęciach prowadzonych przez aurorów - o Jaredzie i Ingrid, bo zapisy już ruszyły. A warto by było umieścić to fabularnie i wyjaśnić dlaczego w ogóle jest to robione.
Tyle ode mnie.
Sponsored content

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 3 Empty

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

 Similar topics

-
» Gabinet psychologa szkolnego

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Organizacja
 :: 
Ogłoszenia fabularne
 :: Archiwum
-