IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 15 Paź 2014, 17:37

"2. Występ chóru (któryś z MG chętny do opisania?)"

Jak się nie znajdzie żaden chętny MG, to mogę jakoś krótko opisać.

"6. Wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach"

Jak mi uczniowie podeślą SUMy/gdzieś je spiszą, to mogę to zrobić.

"1. Zaangażowanie "kanonów" w przedstawicielstwo poszczególnych grup (chór, szachiści, teatralna) tzn. takich, których proponowała nam Lily"

Tego do końca nie rozumiem : D
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 15 Paź 2014, 17:54

Odnośnie chóru - w takim razie zapisuję to na Twoje barki Franzowa :D

Co zaś tyczy się wyników z SUMów mogę sam się tym zająć, aczkolwiek to zakrawa już o pomysł dotyczący przedmiotów obowiązkowych/dodatkowych z innego tematu (nie pamiętam którego już). W każdym razie na dniach wstawię tutaj propozycję jednego z wyników egzaminów dla poszczególnej osoby (przykładowo)

"Kanony" są pomysłem Lily, aby postacie nieaktywne już przerabiać na postacie marudowo-kanoniczne (temat wciąż czeka na rozwiązanie w innym wątku). Chodzi mi o takie osoby, aby fabularnie można było uznać - tak, ten z imienia i nazwiska, z tej i tej klasy i domu zajmuje się tym i tym. Czyli szablon dla MG po prostu. Mam nadzieję, że nieco wyjaśniłem o co mi chodzi :d
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 15 Paź 2014, 17:55

Cytat :
6. Wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach.

W sensie uczniowie mają sami zdecydować o ocenach, które otrzymali na SUMach? A może po prostu przejrzeć KCŻ i wyróżnić tych, którzy mają najwięcej punktów, a więc teoretycznie największą wiedzę w danych dziedzinach?
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 15 Paź 2014, 18:26

Evan Rosier napisał:
Cytat :
6. Wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach.

W sensie uczniowie mają sami zdecydować o ocenach, które otrzymali na SUMach? A może po prostu przejrzeć KCŻ i wyróżnić tych, którzy mają najwięcej punktów, a więc teoretycznie największą wiedzę w danych dziedzinach?

Nie, uczniowie się sami za to nie zabiorą, ale my. Pod uwagę KCŻ + Karta postaci + aktywność. Ale Evan ładnie to podsumował, aby nie robić sobie zbyt wiele roboty i iść na skróty :)

EDIT:
Przenoszę temat do Kącika Mistrzów gry, bo to w sumie nie sprawa organizacyjna czy techniczna, ale fabularna. Poczekam do niedzieli, jesli nikt nie ma nic przeciwko - przeniosę.
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 15 Paź 2014, 21:38

Nie, uczniowie niech wybiorą tylko przedmioty, a oceny się "rozda" według statystyk.
Resa Anderson
Resa Anderson

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyPon 20 Paź 2014, 14:12

Też jestem w Gryffindorze ;_; [wtrąca się bezczelnie]
Lily Evans
Lily Evans

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyWto 21 Paź 2014, 12:33

uf, jestem. przebrnełam.
kanonicznie naczelnymi są Lily i Potter. Tak, serio. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić, chociaż akurat na Lilce to na duże znaczenie dla jej... rozwoju. :D
Tak, w Gryffindorze z dziewczyn jest jeszcze Resa.

Ja się zajmę piosenką Tiary Przydziału, jeśli nikt nic nie ma przeciwko.

Jak każdy weźmie po kilku uczniów, to z tymi SUMami powinno pójść w miarę szybko. Na V roku nie było aż tak wiele postaci. Chociaż wyniki dostawali sowami, więc chyba na dniach należałoby coś takiego zrobić i powysyłać, hm?
Wciąż jeszcze mamy wakacje.


Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptySro 22 Paź 2014, 07:30

Pottera wziąłbym jak już to na zwykłego jako Gryfon. Resy nie brałem pod uwagę z prostego względu - odeszła z forum i stosunkowo niedawno wróciła (nie mam pojęcia w jakim wymiarze).

Temat przenoszę do Kącika Mistrza Gry, aby Mistrzowie też mogli się wypowiedzieć.

Żartowałam, nie wyobrażam sobie Resy - prefekta :D Ale nie chciałam być traktowana jako nie gryfon
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyCzw 23 Paź 2014, 10:42

Kolejne podsumowanie:

Harmonogram:
1. Hogwart Expres (Evan)

2. Występ chóru (Franzowa)

3. Przedstawienia nowych nauczycieli, stażystów i praktykantów wraz z uwzględnieniem stanowisk zajmowanych przez poszczególne osoby (lakonicznie, krótko):
- listę stworzę zapewne jutro nauczycieli/stażystów/praktykantów i zedytuję ostatni post
- wysłać do każdego nauczyciela nowego na dniach zapytanie oficjalne, aby przygotował już teraz jakiś jednopostowy, max strona a4 w wordzie występ na rozpoczęcie roku
(Jasmine)

4. Nowa lista tegorocznych prefektów wraz z wyczytaniem ich obowiązków
- wyczytani przez Dumbledore'a
- obowiązki: pilnowanie szlabanów (odciążenie Filcha), patrolowanie korytarzy (raz w miesiącu z przyjemną wizją indywidualnej sesji z nieprzewidywalnym MG), przyznawanie i odbieranie punktów (max 10)
- wybranie Prefektów Naczelnych i ich obowiązków: piecza nad prefektami, przyznawanie i odbieranie punktów (max 15), możliwość przydzielenia szlabanu bez konsultacji z Filchem (przyznanie go i później poinformowanie woźnego oraz nauczyciela-opiekuna)
- lista Prefektów: SLYTHERIN Amycus Carrow (ok), Isabelle Cromwell (...); RAVENCLAW Ben Wats (ok), Yumi Merberet (ok); GRYFFINDOR Remus Lupin (ok); Aristos Lacroix (ok); HUFFELPUF Henry Lancaster (ok), Clarissa V. Jonson (ok); NACZELNI: Samuel Silver (ok) i Lily Evans (ok);
(Amycus)

5. Piosenka Tiary przydziału (Lily)

6. Wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach
(Amycus - sowy do V klasistów, dodanie wzoru do Karty Postaci ["Przedmioty obowiązkowe i przedmioty dodatkowe", ale to utworzę nowy temat z propozycją na dniach], Lily, Franzowa)

7. Informacja o naborze do grup (teatralna, szachistów, chór; przewodniczący - wyimaginowani NPC czyli zaangażowanie postaci kanonicznych "do przejęcia" albo "wolnych") (Amycus)

+ Limit czasowy: realne 2 tygodnie; 7 dni dla Hogwart Expressu, 7 dni dla uroczystości w głównej sali; bez limitu słów, na posta czekamy 24 godziny;

Odpowiada Wam takie rozdzielenie obowiązków?
Czekam na uwagi i dalsze propozycje.


Ostatnio zmieniony przez Amycus Carrow dnia Czw 23 Paź 2014, 18:50, w całości zmieniany 1 raz
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyCzw 23 Paź 2014, 16:01

Serio Potter był kanonicznie naczelnym? Całe życie byłem przekonany, że jedyny Huncwot-prefekt to Remus i to wyłącznie dlatego, że Drops myślał, że jakoś nad pozostałą trójką zapanuje. No ale mniejsza.

Mam pytanie a propos tego pociągu. W jaki sposób mam się tym zajmować? Bo trochę nie rozumiem. Nie mam MG, którym mógłbym to poprowadzić, a i moja prędkość odpisu średnio na to pozwala, mam coś przygotować, zaplanować czy co?

Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyCzw 23 Paź 2014, 16:12

Wspomniałeś o tym, to Ciebie tam wsadziłem ;) Ja pomysłu żadnego nie mam jak to ogarnąć, nie wiem też jak to wyglądało wcześniej. Franzowa też nie ma MG. Chodzi o zrobienie jakiegoś zarysu, aby odciążyć też innych. Jak mówię - to propozycja.
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyWto 11 Lis 2014, 15:51

Dobra, słuchajcie, zbliża się termin, w którym chcieliśmy rozpocząć rok szkolny. Sesja z Ekspresem Hogwart jest planowana na 17 listopada, a ponieważ to już za tydzień, myślę, że to najwyższy czas, by:

1) ogłosić to w odpowiednim temacie użytkownikom, aby zdążyli do tego czasu pokończyć swoje sesje wakacyjne;
2) pomyśleć jak to rozegrać - jakiś realny tydzień na Ekspres, wystarczy? Wydaje mi się, że MG nie jest tam do szczęścia potrzebny, to raczej takie miejsce na luźną sesję przed ucztą w Hogwarcie;
3) rozesłać wyniki SUMów (mogę to zrobić nawet dzisiaj, tylko powiedzcie jak, co, czym się kierować przy wyborze) i listy z odznakami prefektów. Może Walt zrobiłby takie listy jak przy ZUSie, jeśli ma czas i ochotę.
Lily Evans
Lily Evans

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyWto 11 Lis 2014, 16:10

1) Chyba można w tym temacie gdzie było ogłoszenie o spisie? + w ogłoszeniach u góry

2) W pociągu tydzień, max półtora, zakładam, że się przedłuży, no ale to jak się będą rozgrywać jakieś ciekawe sesje, jak nie, no to tyle wystarczy :D

3) Myślę, że statami, ew. możesz podpytać na PW, jak kogoś nie jesteś pewien. W czym dana postać jest najlepsza.

4) Zaraz zapytam. :)
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyWto 11 Lis 2014, 16:16

1), 2) Sklecę coś zaraz, jakby co poprawiać.

3) Może poślę pw, by każdy wysłał mi proponowane, biorąc pod uwagę to, w czym postać jest najlepsza, a w czym najsłabsza, a wtedy ja jakoś zadecyduję na podstawie tego oraz statów? To chyba trochę ułatwi sprawę.
Lily Evans
Lily Evans

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 EmptyWto 11 Lis 2014, 16:35

3) popieram

4) zgodził się, to mu podeślę jakiś tekst. :)
Sponsored content

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 - Page 2 Empty

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

 Similar topics

-
» Gabinet psychologa szkolnego

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Organizacja
 :: 
Ogłoszenia fabularne
 :: Archiwum
-