IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Kenneth Watts
Kenneth Watts

Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts] Empty
PisanieTemat: Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts]   Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts] EmptyPon 08 Lut 2016, 22:36

Najbliższa lekcja - 10.02.2016
Czas fabularny - ostatni tydzień przed świętami
Kenneth Watts
Kenneth Watts

Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts] Empty
PisanieTemat: Re: Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts]   Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts] EmptyNie 27 Mar 2016, 15:02

Oceny z wypracowań:
Barty Crouch Jr - P
Tanesha Hanyasha - P

Każda osoba uzyskuje po 15 punktów i 20 fasolek.

Cytat :
Od: Tanesha Hanyasha
Do: Kenneth Watts
Temat: referat Cytuj wiadomość
Wąż morski występuje w Atlantyku, Pacyfiku i Morzu Śródziemnym. Wbrew nazwie mniejsze osobniki można też spotkać w zbiornikach słodkowodnych o dużej głębokości (m. in. w szkolnym jeziorze). Stworzenia osiągają nawet 100 stóp długości (dwa razy więcej niż bazyliszki), mają końską głowę i ciało węża. Poruszają się wyginając ciało w łuki, podobnie do węży lądowych. Rzadko pływają przy powierzchni, ale ciało tworzące charakterystyczne garby nad lustrem wody stało się powodem do wielu opowieści o morskim potworze w śród mugoli. Jednym ze znanych węży morskich, jest osobnik z jeziora Loch Ness, znany również jako 'potwór z Loch Ness' albo 'Nessie". Ministerstwo Magii dopilnowało, by mugole nigdy nie potwierdzili jego istnienia, jednak nadal pozostaje on miejscową legendą i atrakcją.
Ubarwienie węża morskiego różni się zależnie od wieku osobnika i warunków w jakich przebywa; znacznie fantazyjniejsze i bardziej intensywne barwy przybierają węże zamieszkujące wody słone, kiedy te jeziorne są zazwyczaj szaro-zielone, co pozwala lepiej im się maskować w wodnych zaroślach.
Stworzenie nie jest agresywne (wyłączając okres godowy), nigdy też nie zarejestrowano by jakiś osobnik zabił człowieka. Mimo to często mugole utożsamiają węża morskiego z potworami atakującymi statki na morzu (a często jest to pospolity kraken bądź jego inny krewniak). Wąż morski najczęściej unika starcia i ratuje się ucieczką, jeśli jednak sytuacja tego wymaga, kąsa ofiarę kłami (dwoje w górnej jak i dolnej szczęce), trzaska umięśnionym ogonem bądź też poddusza ofiarę owijając się w okół ciała.
Węże morskie żywią się mniejszymi rybami i skorupiakami, dziennie potrafią zjeść około 50 kilogramów pokarmu, głównie zależy to od rozmiarów osobnika.
Okres godowy trwa zwykle od marca do maja. Samica składa około dwudziestu jaj, z których po 6 tygodniach wylęgają się osobniki mierzące około pół metra. Matka zwykle czuwa nad nimi przez kilkanaście tygodni, zanim młode nie podrosną (do ok metra) i nie nauczą się sprawnie zdobywać pokarmu.
Przebywają głównie na wolności, ze względu na małą szkodliwość. Odłowy dotyczą zwykle mniejszych osobników, ponieważ umięśnione ciało zwierzęcia jest na prawdę silne, oraz poza okresem godowym, kiedy zwierzęta te znajdują się w większych grupach (przez większość roku żyją samotnie). Większe osobniki są zwykle ogłuszane zaklęciem i dopiero wtedy transportowane - nie jest do tego konieczne akwarium; węże morskie mogą przebywać poza wodą przez kilka godzin.

Cytat :
Od: Barty Crouch Jr.
Do: Kenneth Watts
Temat: Wypracowanie ONMS - Crouch Jr. Cytuj wiadomość
"Skorpena"


Skorpena, zwierze wodne, a dokładnie morskie, którego ogrom przeraża nie jednego łowcę. Zdarza się, że osiąga nawet 254 cali długości - minimalnie 76,2 cali. Na 254 cali długości szacowana jest 3 kilogramowa waga drapieżnika. Pochodzą z rzędu ryb Perciformes, obejmujących około 150-180 rodzin, które w większości stanowią gatunki morskie. Są one najmłodszą filogenetycznie grupą ryb, natomiast ich budowa nie jest konkretnie określona.
Stworzenia Skorpenowate mają różne kształty, zdarza się, że posiadają dużą głowę, płetwę grzbietową uzbrojoną w kolce utworzone z cierniowych promieni. Przeważnie w brzusznej płetwie znajduje się jeden kolec, natomiast w płetwie odbytowej 2 lub 3 kolce i jak u większości gatunków połączone są z gruczołami jadowymi.
Pokrywy skrzelowe, policzki i głowa pokryte są kolcami i kostnymi naroślami. Duży otwór gębowy zaopatrzony w uzębione oraz wysuwalne szczęki. Zęby mogą występować na kości lemieszowej, a także na podniebieniu. Stworzenia te mają zróżnicowane barwy, choć się nie maskują w żaden sposób. Przeważnie są ubarwione w jednej kolorystyce.
Dzięki pierścieniom pokrywającym brzuchy stworzeń z danego gatunku można odczytać wiek osobnika. Skorpeny będące powyżej pięćdziesiątego roku życia szczycą się pierścieniami okalającymi całe ciało. Charakteryzuje je długowieczność, żyją nawet sto lat.
Warto wspomnieć o istotnym fakcie, który został uprzednio zauważony, mianowicie zwierzę to jest drapieżnikiem, dlatego jakiekolwiek próby złapania go wymagają uczestnictwa przynajmniej 3 wykwalifikowanych czarodziejów. Mimo agresywnego usposobienia, niepokojącym jest również bardzo silna trucizna jaką w sobie zawierają. Ich ataki polegają na jednym ugryzieniu, dzięki któremu wpuszczają w krwiobieg trujące substancje. Ich niemagiczne - mniej agresywne oraz jadowite formy występują również w mugolskim świecie, bliżej mugoli i brzegów ich mugolskich plaż.
Dopiero dwudziestoletnie Skorpeny są istotne jako ingerencje do eliksirów, ponieważ w ciągu dwudziestu lat całe ciało, a w szczególności kręgosłup musi wchłonąć jad, który stworzenie to wytwarza przez całą dobę. Kręgosłup Skorpeny jest jedną z istotniejszych ingerencji w eliksirach, do których jest na nie zapotrzebowanie.


Bartemiusz Crouch Junior
 

Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami [Kenneth Watts]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Klasa Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami
» Kenneth Watts
» Łowcy Smoków [Kenneth Watts]
» Kenneth Alpin
» Kenneth George Alpin

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Fasolkowo
 :: 
Archiwum
 :: Fabularne :: Dzienniki
-