IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Pierun

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Porunn Fimmel
Porunn Fimmel

Pierun Empty
PisanieTemat: Pierun   Pierun EmptyNie 11 Maj 2014, 21:45

Pierun Kanada-Churchill-sowa-%C5%9Bnie%C5%BCna-300x300
Bjorn jest bardzo krnąbrny, lecz skory do pomocy i przesyłania sobie liścików!
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 28 Maj 2014, 23:17

W odpowiedzi, Diarmuid przyniósł tylko krótki liścik.
Cytat :
Nie są wcale tak żałośnie małe. Nawet całkiem zgrabne. Ale i tak dostaniesz klapsa, głupia krówko. Co powiesz na dzisiejszy wieczór? I weź siostrę ze sobą.
Całuski - Twój Pan I Władca
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 28 Maj 2014, 23:36

Cytat :
Nie jestem. Jednakże za ten rażący brak szacunku, lepiej już szykuj okłady, bo Twój biedny, bezkształtny tył, będzie bardzo obolały.
Gość
avatar

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyCzw 26 Cze 2014, 21:25

Harley skakała sobie z nóżki na nóżkę, podśpiewując jeden z numerów Upiornych Wyjców. I pomyśleć, że mieli przyjechać do Hogsmeade! Kiedy tylko o tym usłyszała, bardzo ochoczo postanowiła pomóc Madame Rosmertcie i Henry'emu w rozdawaniu ulotek. Tak więc skakała, śpiewała i wciskała ulotki każdemu kto przechodził obok, przy okazji gubiąc parę za sobą przy każdym podskoku. Uroczy ślad z okruszków. niektóre z ulotek wieszała również na ścianach, uważając czy nigdzie nie pałęta się woźny lub pani Norris.


UPIORNE WYJCE
W HOGSMADE


Pierun Blog_cu_4820389_7406712_tr_81d9f697daf7b9c800bc3dfaf44d5f72


Uwaga ludzie! Frank Lemarchal, wokalista i lider zespołu Upiorni Wyjce, we wczorajszym wydaniu Czarownicy powiadomił swoich licznych fanów o nadchodzącym koncercie w Hogsmade. Odbędzie się on 10 lipca 1977 roku, niedaleko Wrzeszczącej Chaty.

Pierun Tumblr_m6x3uiuK5u1r4aal4o1_r1_500


Mało tego! James Backerman, sławny gitarzysta zapowiedział, że do wygrania będą ekstra koszulki Upiornych Wyjców. Jest to główna nagroda przewidziana za najlepiej wykonany jego ulubiony utwór pt "This is the night". Koszule są unikalne, niedostępne w żadnym sklepie, tylko podczas koncertu w Hogsmade. Nie możecie tego przegapić!
Pierun 85220096968037956551_zps697d1a3a


Koszt biletu wynosi tylko 40 galeonów, zaś miejsca VIP i w  Loży Honorowej (tuż obok naszego zaproszonego Ministra Magii) 80 galeonów. Połowa środków zostanie przekazana na akcje charytatywne, które mają na celu pomoc osobom poszkodowanym przez działalność Śmierciożerców.
Pierun H..


Bilety można nabyć u wspaniałej Madame Rosmerty, która wyjątkowo zgodziła się prowadzić punkt sprzedaży od godziny 10:00 do 21:00 w "Trzech Miotłach" od poniedziałku do soboty. Za kupno pierwszych dziesięciu biletów, zobowiązała się podarować po jednym piwie kremowym, a więc nie zwlekajcie! Liczba biletów jest ograniczona!
Pierun Images?q=tbn:ANd9GcQ-Zx0dibqsDQvJnaxgFzGiRP-d278Q8lxcQW8ZNIgi1SHp0J-_
Hallvard Olav Fimmel
Hallvard Olav Fimmel

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyWto 19 Sie 2014, 01:42

Hall akurat siedział przy kominku i czytał książkę, w swych szalonych okularach do czytania - no bo co miał robić? Porunn wybyła na obóz, wszelkie uczucia i potrzeba przebywania z żoną dawno wygasły, smoki radośnie przysypiały a Aria...Aria chyba miała go dość, bo znów wybyła aby się szwędać. To było naprawdę przykre. Wtem jednak nagle, jakieś paskudne stworzenie postanowiło mu przeszkodzić. Kto to tu wpuścił? Już wyciągnął różdżkę aby się pozbyć stworzonka, gdy zorientował się że to sówka Porunn. Odczytał list i natychmiast zabrał się do odpisu.
Cytat :
Kochane Smoczątko
Mam nadzieję że ten Twój O'Connor nie zrobił tego zbyt brutalnie. Pamiętaj że wystarczy jedno słówko, a nie wróci z obozu. Oczywiście że Cie nauczę, w końcu jesteś już na tyle duża że wypada abyś poznała pare sztuczek na masakrowanie szlam i zdrajców krwi, ale pamiętaj - żadnych niewybaczalnych do siedemnastego roku życia.
Tak, pamiętam Twoją opowieść o butelce i Banie, Bonie, jakby tam nie miał. Przy najbliższej okazji przypomnij mu żeby unikał szklanych butelek.
Uważaj na ciocie Ingrid - obawiam się że z Twoim wspaniałym zapałem, możesz niechcący przegonić ją w biegłości używania dłoni palnej.
Również bardzo za Toba tęsknię.
Twój kochany ojciec
Ps. Pamiętaj że dobry Puchon, to pobity Puchon.
Aria Fimmel
Aria Fimmel

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 03 Wrz 2014, 00:06

Aria niezmiernie ucieszyła się z listu siostry, na który też od razu odpisała. Zwinęła wiadomość w mały rulonik i przyczepiła go do nóżki sowy, gdy ta wypoczęła. Nie zapomniała o poczęstowaniu go jego ulubionym smakołykiem, po czym patrzyła jak znika, wracając do swojej właścicielki.

Cytat :
Kochana Porunn,
Twój list bardzo mnie ucieszył. Nawet sobie nie wyobrażasz jak mocno za Tobą tęsknię! Nie mogę się doczekać Twojego powrotu, to mi wystarczy do szczęścia. Za niedługo już będziesz w domu, opowiesz mi wszystko, a ja mam ci też sporo do powiedzenia!
Pamiętam Vincenta, jest trochę przerażający. Proszę nie wyrywaj serca Benowi, głowę też mu zostaw na swoim miejscu. Jestem pewna, że list ojca narobił już wystarczająco szkód. Jak wrócisz to musimy poważnie porozmawiać o tym, jak okazuje się komuś cieplejsze uczucia! Dam ci do poczytania moje książki, na pewno cię zainspirują. Skoro już jesteśmy przy tym temacie… jak byłam w domu cioci, tata chciał się ze mną spotkać w Dziurawym Kotle. Spotkałam tam Doriana, nie wyglądał za dobrze… Chyba zdenerwował tatę, ale opowiem Ci wszystko jak wrócisz.
Wiesz, że nie musisz mi przypominać o tym, żebym nic nie mówiła tacie? Mimo to jeszcze wymyślę jakiegoś psikusa, żeby nie uszło mu to na sucho!

Kocham Cię,
Aria

P.S. Czy ty głodziłaś Bjorna? Prawie mi zjadł rękę, gdy dałam mu smakołyki, ale się na niego nie gniewam. Mimo wszystko jest kochaną sową.
Argus Filch
Argus Filch

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyNie 26 Paź 2014, 20:46

Pierun Tako
Cytat :
Dyrekcja Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart serdecznie informuje o nadchodzącym roku szkolnym 1977/1978! W związku z tym ważnym wydarzeniem, pracownik placówki Argus Filch zobowiązał się rozesłać Wszystkim uczniom i nauczycielom oto tę broszurkę z najważniejszymi informacjami.

Noworocznym poleca się nauczenie się na pamięć panujących Zasad:

-> Lista Rzeczy Zakazanych z dnia 12.12.1933*
-> Regulamin Szkolny z dnia 12.01.1911

Niniejszym pan Argus Filch ma zaszczyt ogłosić o zbliżających się zajęciach WDŻ, Wychowanie do Życia w Społeczeństwie Czarodziejów! **
Odbywać się one będą 2 razy w tygodniu w gabinecie Szkolnego Woźnego.
Swoje kandydatury można zgłaszać już dziś! Wystarczy wysłać sowę zwrotną do Hogwartu, a na pewno trafisz na listę chętnych i zainteresowanych! Zajęcia te są całkowicie darmowe, a więc Zapraszamy!

Pan Filch również uprzedza o przestrzeganiu ww. zasad i regulaminu szkolnego. Za lekceważenie i łamanie paragrafów grozi:
-> kara grzywny w postaci utraty punktów domu,
-> dożywotniego szlabanu, prac społecznych,
-> zawieszenia w prawach ucznia/nauczyciela,
-> odebraniu pozwolenia wycieczek do Hogsmade,
-> wydalenia ze szkoły,
-> a nawet powiadomienia rodziców o przestępstwie!

Serdecznie pozdrawiamy,

Zarząd Główny Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
Grono Pedagogiczne Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
Prezes Ministerstwa Magii Wydział Dyscyplinarny Adolf Jehowy
Woźny Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Argus Filch
Kółko Weteranów Pierwszego Świata "Charłaczątka"
Oddział Intensywnego Wychowania św. Mung dr Sylv Kotos
Walterus Havocus & Łajatus Awanturniks s.p.o.o.
Pupil Straży Przybocznej Pani Norris.

* odnośnik po kliknięciu myszą/kotem/trolem górskim
** broszura WDŻ pojawi się we wrześniu 1977r
Vincent Pride
Vincent Pride

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyNie 26 Paź 2014, 23:00

Napisanie tego listu nie trwało długo, wręcz przeciwnie. Od spotkania w lesie minął tydzień i Vincent stwierdził, że czas najwyższy o sobie przypomnieć, nawet jeżeli szczerze wątpił w możliwość zapomnienia jego skromnej osoby przez Porunn. Może po siedmiu latach, ale za żadne skarby tego świata nie po siedmiu dniach.
Wyciągnął kawałek pergaminu i chwytając jedno z dwóch piór sprawnie nakreślił cała treść, jaką zamierzał przekazać Ślizgonce. Voltaire siedział obok, bacznie śledząc ruchy dłoni swego właściciela, z zainteresowaniem przekrzywiając łeb.

Cytat :

Witaj, Porunn.
Wiem, że minęło niewiele czasu od naszego ostatniego spotkania, jednakże zaintrygowałaś mnie na tyle, że chętnie spotkałbym się z Tobą ponownie jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Moja propozycja nie do odrzucenia to wesołe miasteczko na obrzeżach Londynu.Wiem, że warto na Ciebie czekać, ale nie spóźnij się, cenię sobie punktualność. Szósta po południu, główne wejście, jutro. Weźmiemy to za drugą randkę, Wilczyco..

Przesunął szybko spojrzeniem po czarnych zdaniach, po czym zadowolony odłożył pióro. Następnie naciął opuszek kciuka, a kiedy jego oczom ukazała się zadowalająca ilość krwi, wykorzystał ją do podpisania listu drugim piórem. Nie zawsze stosował takie urozmaicenie, ale w tym wypadku postanowił się nie hamować.
Zwinął pergamin, a kiedy sowa chwyciła go w swe szpony i poderwała się do lotu, jemu nie pozostało nic jak z uśmiechem śledzić znikając, pierzastą sylwetkę na tle porannego nieba.
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyNie 02 Lis 2014, 23:52

W końcu i Diarmuid zawitał do Fimmelówny, rzucił jej zwitek papieru z oficjalną pieczęcią i odleciał, najwyraźniej obrażony.
Cytat :
Pierunie
Wybacz że tak długo nie odpisywałem. Nie miałem ochoty.
Nic nie zmalowałem. Po prostu dobitnie poinformowałem Whispera o tym, że wszelkie próby wplątania się w bójkę ze mną, to wyjątkowa nieostrożność. Nic więcej, jednakże mam nadzieję że zapamięta to na dłużej - nie chciałbym mieć zbyt wiele jego krwi na rękach.
Paru nieostrożnych pseudoczarodziejów też powinno o tym pamiętać, ale na nich przyjdzie jeszcze czas - o to się nie martw, bo będzie ciekawie. Ten cały burdel jest tak spaczony, że ktoś musi tu zaprowadzić nowy ład, bo mój rajski ogród zaczyna sie rozpadać.
Mam nadzieję że u Ciebie wszystko w porządku.
Książe Gilgamesh
Gilgamesh von Grossherzog
Gilgamesh von Grossherzog

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyPon 03 Lis 2014, 00:12

[center]Tym razem odpowiedź przyszła wyjątkowo szybko, jednakże jej długość była zdecydowanie adekwatna do tempa przybycia.
Cytat :
Kochana, Złośliwa Krówko
Nie martw się o mnie, martw się o tych którzy podchodzą pod me królewskie buty.
Książe Slytherinu


Ostatnio zmieniony przez Gilgamesh von Grossherzog dnia Pon 03 Lis 2014, 00:13, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : literówki wszedzie)
Albus Dumbledore
Albus Dumbledore

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 12 Lis 2014, 16:22

Szkolna sowa przyleciała nad ranem, niosąc w dziobie list zapieczętowany herbem Hogwartu i atmosferę śmiertelnego przerażenia. Zdał czy nie zdał? Oto jest pytanie.

Cytat :



WYNIKI EGZAMINU
POZIOM STANDARDOWYCH UMIEJĘTNOŚCI MAGICZNYCH

Oceny pozytywne:
wybitny (W)
powyżej oczekiwań (P)
zadowalający (Z)

Oceny negatywne:
nędzny (N)
okropny (O)
troll (T)

PORUNN FIMMEL OTRZYMAŁA

transmutacja
W


historia magii
T


eliksiry
N


zielarstwo
P


zaklęcia
W


astronomia
Z


obrona przed czarną magią
W


opieka nad magicznymi stworzeniami
W




Albus Persiwal Wulfryk Brian Dumbledore
Dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
Naczelny Mag Wizengamotu
Kawaler Orderu Merlina Pierwszej Klasy

Rubeus Hagrid
Rubeus Hagrid

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 12 Lis 2014, 19:59

Sowa William miała naprawdę wiele listów do rozdania. Hagrid postanowił zadbać o bezpieczeństwo uczniów, informując ich o pewnych rzeczach przed rozpoczęciem roku szkolnego.


Cytat :


UWAGA, ogłoszenia drobne i wielkie

W zwionsku z nachodzącym rokiem szkolnym 1977/78, postanowiłżym przypomnieć o paru sprawunkach, na które uczniaki winne zwrócić uwagę.

1. Żodnych nocnych wypraw do Zakazanego Lasu.
2. Dziennych równisz. Chyba, ży pod przywodnictwem psora, mojego pomocnika Dorina Whispira lub moim.
3. Zabronia się urządzania libacji alkoholowych na obrzeżach Zakazanego Lasu, o wnyntrzu Lasu już ni wspomnę.
4. Zabrania się karmienia magicznych stworzyń, które są pod opieką Hogwartu.
5. Żodnego wyrzuconia opakowań po słodyczoch na dziedzińcu, chrońcie pszyrode.
6. Wracojcie do Hogwartu bezpieczni.

Żym się stęsknioł, dzieciaki.

Pierun Smwho0v1yy9v
Strażnik Kluczy i Gajowy Hogwartu

p.s
Zgubiłżem piczontkę Hogwartu, mocie za to sówkę.
Aria Fimmel
Aria Fimmel

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptyPią 12 Gru 2014, 17:05

Odpowiedź przyszła chwilę później, lecz Charming nawet nie odebrał swojej porcji pieszczot. Zrzucił niewielką kopertę na głowę Porunn i odfrunął.

Cytat :
Spotkajmy się pod wieczór niedaleko bijącej wierzby.

Aria
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 17 Gru 2014, 18:23

Dumna sowa jastrzębia wleciała przez uchylone drzwi do dormitorium dziewcząt, krążąc pod sufitem w poszukiwaniu Porunn Fimmel. Kiedy usiadła na kufrze, odrapała go szponami i zdarła kopertę, rzucając ją nad pościel dziewczyny. Nie czekała na pieszczoty czy smakołyki, ale odpowiedź adresatki. W środku leżał list zapisany samopiszącym piórem.

Cytat :
Witaj Porunn.

Nie mieliśmy jeszcze okazji porozmawiać dłużej, niż wymieniając grzecznościowe zwroty w pokoju wspólnym. Zapewne zastanawiasz się, jaki mam interes w wysyłaniu listu.
Nie ma go.
Spotkaj się ze mną.

Amycus Carrow

Czy to żart? Lora zahukała cicho, domagając się odpowiedzi.
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun EmptySro 17 Gru 2014, 18:34

Zanim Lora odleciała, fuknęła na Porunn i dziabnęła ja w palec, porywając list bez koperty. Odleciała czym prędzej, aby dziewczyna nie zdążyła zareagować. Po kilku minutach wróciła, ale nie wylądowała - zrzuciła list na głowę Ślizgonki.

Cytat :
Porunn,

wystarczy oficjalnych zwrotów. Amycus wystarczy.
Pomost nad jeziorem. Muszę dbać o reputację.

Amycus

Porunn nie miała porównania do wcześniejszych listów Ślizgona, więc nie mogła stwierdzić że pisał odpowiedź w pośpiechu. Chyba, że się domyślała.
Sponsored content

Pierun Empty
PisanieTemat: Re: Pierun   Pierun Empty

 

Pierun

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 5Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next

 Similar topics

-
» Pierun Fimmel

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Fasolkowo
 :: 
Archiwum
 :: Relacje i sowy
-