IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Kakałko - skrzynka Katji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Katja Odineva
Katja Odineva

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyNie 09 Mar 2014, 13:48

Uwaga, ten zwierzak czasem (często!) bywa agresywny!

Kakałko - skrzynka Katji 3089709596_27b4aa98e3
Henry Lancaster
Henry Lancaster

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptySob 17 Maj 2014, 18:26

List przyniósł trzecioroczny Simon z Huffa. Zdyszany, zziajany odnalazł w końcu nauczycielkę. Jąkając się próbował coś powiedzieć, ale wyszedł z tego dziwny bełkot. Wręczył zwitek pergaminu opiekunce domu.

Cytat :
Proszę pani, czy może pani przyjść na IV piętro? Tanja z gryffindoru straciła przytomność i myślę, że pani obecność jest tu bardzo potrzebna, bo nie wiem co mam zrobić. Henry
Gość
avatar

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyCzw 26 Cze 2014, 21:37

Harley skakała sobie z nóżki na nóżkę, podśpiewując jeden z numerów Upiornych Wyjców. I pomyśleć, że mieli przyjechać do Hogsmeade! Kiedy tylko o tym usłyszała, bardzo ochoczo postanowiła pomóc Madame Rosmertcie i Henry'emu w rozdawaniu ulotek. Tak więc skakała, śpiewała i wciskała ulotki każdemu kto przechodził obok, przy okazji gubiąc parę za sobą przy każdym podskoku. Uroczy ślad z okruszków. niektóre z ulotek wieszała również na ścianach, uważając czy nigdzie nie pałęta się woźny lub pani Norris.


UPIORNE WYJCE
W HOGSMADE


Kakałko - skrzynka Katji Blog_cu_4820389_7406712_tr_81d9f697daf7b9c800bc3dfaf44d5f72


Uwaga ludzie! Frank Lemarchal, wokalista i lider zespołu Upiorni Wyjce, we wczorajszym wydaniu Czarownicy powiadomił swoich licznych fanów o nadchodzącym koncercie w Hogsmade. Odbędzie się on 10 lipca 1977 roku, niedaleko Wrzeszczącej Chaty.

Kakałko - skrzynka Katji Tumblr_m6x3uiuK5u1r4aal4o1_r1_500


Mało tego! James Backerman, sławny gitarzysta zapowiedział, że do wygrania będą ekstra koszulki Upiornych Wyjców. Jest to główna nagroda przewidziana za najlepiej wykonany jego ulubiony utwór pt "This is the night". Koszule są unikalne, niedostępne w żadnym sklepie, tylko podczas koncertu w Hogsmade. Nie możecie tego przegapić!
Kakałko - skrzynka Katji 85220096968037956551_zps697d1a3a


Koszt biletu wynosi tylko 40 galeonów, zaś miejsca VIP i w  Loży Honorowej (tuż obok naszego zaproszonego Ministra Magii) 80 galeonów. Połowa środków zostanie przekazana na akcje charytatywne, które mają na celu pomoc osobom poszkodowanym przez działalność Śmierciożerców.
Kakałko - skrzynka Katji H..


Bilety można nabyć u wspaniałej Madame Rosmerty, która wyjątkowo zgodziła się prowadzić punkt sprzedaży od godziny 10:00 do 21:00 w "Trzech Miotłach" od poniedziałku do soboty. Za kupno pierwszych dziesięciu biletów, zobowiązała się podarować po jednym piwie kremowym, a więc nie zwlekajcie! Liczba biletów jest ograniczona!
Kakałko - skrzynka Katji Images?q=tbn:ANd9GcQ-Zx0dibqsDQvJnaxgFzGiRP-d278Q8lxcQW8ZNIgi1SHp0J-_
Argus Filch
Argus Filch

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyNie 26 Paź 2014, 20:50

Kakałko - skrzynka Katji Tako
Cytat :
Dyrekcja Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart serdecznie informuje o nadchodzącym roku szkolnym 1977/1978! W związku z tym ważnym wydarzeniem, pracownik placówki Argus Filch zobowiązał się rozesłać Wszystkim uczniom i nauczycielom oto tę broszurkę z najważniejszymi informacjami.

Noworocznym poleca się nauczenie się na pamięć panujących Zasad:

-> Lista Rzeczy Zakazanych z dnia 12.12.1933*
-> Regulamin Szkolny z dnia 12.01.1911

Niniejszym pan Argus Filch ma zaszczyt ogłosić o zbliżających się zajęciach WDŻ, Wychowanie do Życia w Społeczeństwie Czarodziejów! **
Odbywać się one będą 2 razy w tygodniu w gabinecie Szkolnego Woźnego.
Swoje kandydatury można zgłaszać już dziś! Wystarczy wysłać sowę zwrotną do Hogwartu, a na pewno trafisz na listę chętnych i zainteresowanych! Zajęcia te są całkowicie darmowe, a więc Zapraszamy!

Pan Filch również uprzedza o przestrzeganiu ww. zasad i regulaminu szkolnego. Za lekceważenie i łamanie paragrafów grozi:
-> kara grzywny w postaci utraty punktów domu,
-> dożywotniego szlabanu, prac społecznych,
-> zawieszenia w prawach ucznia/nauczyciela,
-> odebraniu pozwolenia wycieczek do Hogsmade,
-> wydalenia ze szkoły,
-> a nawet powiadomienia rodziców o przestępstwie!

Serdecznie pozdrawiamy,

Zarząd Główny Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
Grono Pedagogiczne Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
Prezes Ministerstwa Magii Wydział Dyscyplinarny Adolf Jehowy
Woźny Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart Argus Filch
Kółko Weteranów Pierwszego Świata "Charłaczątka"
Oddział Intensywnego Wychowania św. Mung dr Sylv Kotos
Walterus Havocus & Łajatus Awanturniks s.p.o.o.
Pupil Straży Przybocznej Pani Norris.

* odnośnik po kliknięciu myszą/kotem/trolem górskim
** broszura WDŻ pojawi się we wrześniu 1977r
Rubeus Hagrid
Rubeus Hagrid

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptySro 12 Lis 2014, 20:06

Sowa William miała naprawdę wiele listów do rozdania. Hagrid postanowił zadbać o bezpieczeństwo uczniów, informując ich o pewnych rzeczach przed rozpoczęciem roku szkolnego.


Cytat :


UWAGA, ogłoszenia drobne i wielkie

W zwionsku z nachodzącym rokiem szkolnym 1977/78, postanowiłżym przypomnieć o paru sprawunkach, na które uczniaki winne zwrócić uwagę.

1. Żodnych nocnych wypraw do Zakazanego Lasu.
2. Dziennych równisz. Chyba, ży pod przywodnictwem psora, mojego pomocnika Dorina Whispira lub moim.
3. Zabronia się urządzania libacji alkoholowych na obrzeżach Zakazanego Lasu, o wnyntrzu Lasu już ni wspomnę.
4. Zabrania się karmienia magicznych stworzyń, które są pod opieką Hogwartu.
5. Żodnego wyrzuconia opakowań po słodyczoch na dziedzińcu, chrońcie pszyrode.
6. Wracojcie do Hogwartu bezpieczni.

Żym się stęsknioł, dzieciaki.

Kakałko - skrzynka Katji Smwho0v1yy9v
Strażnik Kluczy i Gajowy Hogwartu

p.s
Zgubiłżem piczontkę Hogwartu, mocie za to sówkę.
Francis T. Lacroix
Francis T. Lacroix

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyNie 08 Mar 2015, 16:42

Następnego ranka po pełnym przygód wieczorze na biurku Pani Odinevy znalazł się list. Nie specjalnie duży, nie mały. Zapisany starannym, aczkolwiek nieco zamaszystym pismem jej stażysty.

Cytat :
Pani Profesor,

Chciałbym zapytać czy jest możliwość dokonania zmiany w grafiku mojego stażu. Chcę zająć się nauczaniem młodszych wiekowo grup, najlepiej do IV klasy. Czy jest taka możliwość?

Pozdrawiam,
Francis T. Lacroix.
Francis T. Lacroix
Francis T. Lacroix

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyWto 31 Mar 2015, 22:01

Sowa zwrotna przyleciała szybko, zaskakująco szybko. Może to było dzięki tej zupełnie niepodejrzanej, czerwonej kopercie? Może to ta niebieska naklejka z dziwnym rosyjskim maczkiem? A może to po prostu magia, bo kto widział pocztę działającą tak szybko w realnym świecie? Nikt nie wiedział, ale może kiedyś się dowiemy. W każdym razie, pewnego dnia Profesor Katja jadła śniadanie, jak gdyby nigdy nic, aż w jej ulubioną filiżankę z kawą wprawie wpadła tajemnicza notka. Ktoś się postarał!
Czerwona koperta z niebieską naklejką.:
Jolene Dunbar
Jolene Dunbar

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyWto 31 Mar 2015, 22:11

Cytat :
Pani profesor,
Dostałam wczoraj szlaban od profesora Miltona i mam się do niego zgłosić. Istnieje możliwość, abym odrobiła ten szlaban na przykład u Pani czy choćby u pana woźnego? Bardzo proszę, zależy mi na tym. Gdyby się udało przenieść, będę bardzo wdzięczna i poprzysięgnę na oczach Hufflepuffu, że więcej nie złamię regulaminu.

Pozdrawiam,
Jolene D.
Harry Milton
Harry Milton

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptySro 01 Kwi 2015, 19:27

Mężczyczna długo zastanawiał się nad odpowiedzią dla niej, ale w końcu odpowiedź nadeszła niespełna godzinę po wysłaniu przez Katję listu.

Cytat :
Szanowna Katio (mam nadzieję, żę dobrze odmieniłem twoje imię),
pana Dwayne'a Morisona i Jolene Dunbard zastałem na dachu jednego z budynków w Hogsmeade. Nie muszę chyba tobie przypominać, co się stało z Victorem.Rozumiem, że zależy tobie na trzymaniu ręki na pulsie, jednak równie mocno dążę do spotkania z panną Dunbar. Od pierwszych zajęć wykazuje paniczny lęk, a na moje wskazanie by przyszła do gabinetu - zawsze znajdywała wymówkę (śmiem podejrzewać, że dwa razy celowo poszła do pana Argusa). Odrobienie "szlabanu" daje mi szansę rozmowy z uczennicą i zmniejszenia jej lęków, nie jestem osobą, która pławi się w strachu.
Obowiązki nie sprzyjają mi nawiązywaniu znajomości, jednak z pewnością będę trzymał twoją propozycję w pamięci. Ponadto, liczę na chociaż kilka minut podczas balu na rozmowę.

Harry Milton
Jared Wilson
Jared Wilson

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyCzw 02 Kwi 2015, 11:23

Wredna sowa rzuciła złożoną na pół kartkę na głowę nauczycielki i niezadowolona wyleciała. Nie lubiła dostarczać poczty.

Cytat :
Katja, o Twoich tańcach i alkoholowej imprezie u Cronstorma słychać w całym Hogwarcie. Zapomniałaś mnie zaprosić do alkoholu. Uważaj, bo ściany mają uszy.
Wpadnij w wolnej chwili do Ministerstwa, chcę o kimś z Tobą porozmawiać.
J. W.

PS Uważaj, moja sowa gryzie.
Jolene Dunbar
Jolene Dunbar

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyCzw 02 Kwi 2015, 12:23

Czytając odpowiedź, Joe jęknęła i się załamała. Skoro nawet profesor Odineva nie jest w stanie ją uratować, to co jej pozostaje? Rzucenie się na pastwę Filchowi. Wystarczy, że będzie stała wystarczająco długo pod jego gabinetem, a da jej szlaban ważniejszy niż szlaban u Miltona. Wszystko, byle nie musieć rozmawiać z profesorem ONMS.

Cytat :
Pani profesor,

Dziękuję za pomoc, ale poradzę sobie i samodzielnie dotrę do gabinetu profesora Miltona. Nie chcę Pani zajmować cennego czasu i obiecuję poradzić sobie z odrobieniem szlabanu u profesora. Przepraszam za kłopot i żałuję, że nie udało się zmienić osoby karzącej.

Pozdrawiam,
Joe D.
Harry Milton
Harry Milton

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyCzw 02 Kwi 2015, 20:44

Cytat :
Katjo, nie miałem dotychczas styczności z cyrylicą, jednak ciekawość powiodła mnie do biblioteki i zastanawiam się, w jaki sposób człowiek jest zdolny poznać tak odmienne od siebie jezyki jakim jest angielski i ten, którego zapewne używałaś.
Wracajac jednak do sedna listu, wysłałem Morisona do pana Filcha, ale dop co uważam teraz za błąd, który popełniłem pod wpływem emocji i gniewu na brak rozsądku młodych ludzi. A przecież ich domeną jest łamanie zasad i naginanie regulaminu. Proponuję jednak jeszcze inną formę - przyjście panny Dunbar w twojej obecnosci z pewnością pozwoli jej na zachowanie poczucie bezpieczeństwa oraz zmierzenia czołu irracjonalnemu lękowi. Takie rozwiazanie wydaje się najłatwiejsze do przejścia dla uczennicy, a nam obojgu zależy przecież na dobru podopiecznych.
Szczerze przepraszam za wstawki "pani", jednak ciężko wyzbyć mi się pewnych nawyków. Z pewnością rozmowa bezpośrednia pomoże w ich złamaniu.

Z poważ
Pozdrawiam
H. Milton
Francis T. Lacroix
Francis T. Lacroix

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji EmptyCzw 02 Lip 2015, 10:20

Po nocnej wizycie Katji u Francisa ta, gdy wróciła w końcu do swojego gabinetu mogła znaleźć karteczkę. Nie tyle wysłaną sową co sprytnie włożoną w kieszeń koszuli, którą Francis dał Odinievnie na odchodne, kiedy zaklęcie chroniące przed chłodem zaczęło działać. Krótką i zwięzłą wiadomość zanotowano na niewielkiej kartce wyrwanej z notesu.

Francis napisał:
Spróbuj pić mniej, proszę.
Sponsored content

Kakałko - skrzynka Katji Empty
PisanieTemat: Re: Kakałko - skrzynka Katji   Kakałko - skrzynka Katji Empty

 

Kakałko - skrzynka Katji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Gabinet Katji
» Skrzynka Mer
» Skrzynka Steinera.
» Tradycyjna skrzynka pocztowa
» Skrzynka Sofii - Listy ważne i ważniejsze.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Fasolkowo
 :: 
Archiwum
 :: Relacje i sowy
-