IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | .
 

 Instrukcja obsługi działu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Huncwot
avatar

PisanieTemat: Instrukcja obsługi działu   Nie 02 Mar 2014, 14:16


Instrukcja Myślodsiewni


Każdy z nas wie czym jest myślodsiewnia: płytka kamienna misa, wypełniona świetlistą, biało-srebrną substancją z runicznymi znakami na brzegach, służąca do odsiewania nadmiaru myśli z umysłu, które można potem oglądać w niej jak w najlepszym kinie 5D. Albo i więcej.

Każdy z nas, w pewnym momencie myśli sobie, że chętnie cofnąłby się swoją postacią do czasów sprzed fabuły. Teraz dostajecie taką możliwość! Jedyne co, to musicie chcieć! I założyć w tym dziale, odpowiedni temat. Możliwość ta, pozwala Wam na zacieśnianie więzi postaci, które ustaliliście w relacjach, ukazywanie wielowymiarowości niektórych sytuacji, wyjaśnić niektóre luki w historii, ukazać dynamizm charakteru postaci. Oczywiście…mogą też to być czysto sentymentalne pobudki. Albo jeżeli Wam się nudzi.

Ale po kolei. Na czym to będzie polegać? Przykładowo…James Potter i Syriusz Black, chcieliby rozegrać, jakąś sesję, z załóżmy okresu, gdy uczyli się animagii. Muszą więc, założyć temat, o nazwie „James Potter i Syriusz Black – lekcja animagii”. W pierwszym poście, jeden z nich, musi zawrzeć krótki opis, którego wzór jest poniżej. I ta dam! Mogą pisać normalną sesję.Krótkie zasady


 • Pamiętaj, by zachować realizm postaci. Jeżeli cofasz się o 5 lat, twoja postać nie może umieć tego co teraz, nie może się tak samo zachowywać i posiadać wspomnień, które chronologicznie zdobyła później. To chyba jasne.

 • Można przeprowadzać retrospekcje postaciami nieaktywnymi. Duchy mogą przeobrazić się w żywych, martwi wstają z grobów i takie tam. To w końcu przeszłość.

 • Retrospekcja nie może w żaden sposób wpływać na teraźniejszość fabularną. To nie zmieniacz czasu, tylko myślodsiewnia! Nie możesz więc wprowadzać wątków, które będą kłóciły się z zachowaniem, słowami postaci, jeśli nie jest to zabieg umyślny.

 • Możliwe jest rozegranie retrospekcji - eventu z uczestnictwem MG, w tym celu należy się zgłosić do Mistrza, bądź administracji.

 • Równocześnie MG zastrzega sobie możliwość niezapowiedzianego pojawienia się w retrospekcji, nawet bez zgody i wiedzy biorących w niej udział użytkowników. Bójcie się! Ale nie za bardzo, bo MG też człowiek i czasem widzi, że jego obecność byłaby bardzo niemile widziana. :P

 • Po zakończeniu sesji należy poinformować o tym administrację, aby zamknęła temat.

 • W razie nieaktywności uczestników retrospekcji (jeśli ich nieobecność nie jest usprawiedliwiona) po miesiącu ich retrospekcja zostanie zawieszona, a po upływie kolejnego, jeśli użytkownik nie zgłosi się do administracji z prośbą o odzyskanie tematu, usunięta.

 • Myślodsiewnia służy do odgrywania wydarzeń z przeszłości, nie wolno więc prowadzić w niej aktualnych sesji, tj. tych z obecnego miesiąca fabularnego (takie sesje proszę rozgrywać na fabule).

 • Gdy administracja lub Mistrz Gry zauważy, że użytkownik wykorzystuje dobrodziejstwa myślodsiewni głównie do pielęgnowania swoich erotycznych fantazji, w większości sytuacji bez związku z fabułą, zainterweniuje mocą nadaną jej przez lud i wyda bezwzględny zakaz, myślodsiewniowy pas cnoty NA ZAWSZE I NA WIECZNOŚĆ.
  Na początku wydane zostanie ostrzeżenie, jeśli zaś użytkownik nie dostosuje się do niego - zostanie wydany zakaz. • Opis wspomnienia
  Czyli co mniej więcej się wtedy wydarzyło. Innymi słowy sesja w pigułce.
  Osoby:
  co najmniej dwie postaci
  Czas:
  kiedy sesja ma miejsce
  Miejsce:
  gdzie sesja ma miejsce  Kod:
  <link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Marcellus+SC&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'><center><div class="retro4"><img src="http://oi59.tinypic.com/2u9tir9.jpg" align="left"><div class="retro1">Opis wspomnienia</div><div class="retro2"> Czyli co mniej więcej się wtedy wydarzyło. Innymi słowy sesja w pigułce.</div></div><div style="width:400px;"><div class="retro3" style="float: left;"><b>Osoby:</b><br>co najmniej dwie postaci </div><div class="retro3" style="float: right;"><b>Czas:</b><br>kiedy sesja ma miejsce </div><div class="retro3" style="float: center;"><b>Miejsce:</b><br>gdzie sesja ma miejsce </div></div></center>
  Zobacz profil autora
   

  Instrukcja obsługi działu

  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
  Strona 1 z 1

   Similar topics

  -
  » Bar szybkiej obsługi
  » Bar szybkiej obsługi "Kin"
  » Screeny z Aiona i takie tam...
  » Zasady działania forum
  » Dział Ksiąg Zakazanych

  Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
  Marudersi :: 
  Strefa Gracza
   :: 
  Dodatki do postaci
   :: Myślodsiewnia
  -