IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | .
 

 Ród Vuurenów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Riaan van Vuuren
avatar

PisanieTemat: Ród Vuurenów   Nie 21 Cze 2015, 02:58


Nazwa rodu: Towenaar Familie van Vuuren de Springbok
Głowa rodu: Victor van Vuuren de Springbok
Założyciel: Michiel van Vuuren de Ruyter
Pochodzenie: Holandia, aktualnie RPA
Ważniejsi członkowie:


Michiel van Vuuren de Ruyter - założyciel rodu w Holenderskim Ruyter około XVII wieku. Znany w ówczesnej Europie z zamiłowania do podróży, jego pamiętniki stały się niezwykle popularne wśród czarodziejów tamtych czasów. Prawdopodobnie był pierwszym nie-mugolem, który opłynął Ziemię. Niestety, nie zachował się żaden dowód na poparcie tej tezy, oprócz wspomnianych wcześniej pamiętników. Zasłynął również jako wynalazca wielu zaklęć przydatnych w żegludze, oraz podróżach.Klaas Jan van Vuuren de Breda - dziad aktualnej głowy rodu, który przeniósł siedzibę rodu z Holandii do RPA. Był to człowiek ogarnięty żądzą zdobycia fortuny, co koniec końców mu się udało. Przeniósł ród do kraju przylądkowego ze względu na odkryte tam kopalnie złota, oraz diamentów, a także przez wzgląd na niesamowite bogactwo magicznych stworzeń żyjących na sawannach i pustyniach RPA. Szybko zaznajomił się z lokalnymi plemionami i dzięki ich wiedzy udało mu się zbić majątek na sprzedaży magicznych komponentów. Znany z mordów dokonanych razem z magicznie wrażliwymi plemionami zulusów na mugolskich afrykanerach. Krwawa zemsta za niewolnictwo uszła mu płazem, nigdy nie odpowiedział za swoje czyny.


Victor van Vuuren de Springbok - aktualna głowa rodu, sławny na całym świecie ścigający Srok z Montrose i reprezentacji RPA w Quidditchu. Za jego czasów ród podupadł, ale pozostaje wciąż jednym z najbogatszych, a także najstarszych w Europie. Niesamowicie utalentowany zawodnik, który całe swoje życie poświęcił sportowi. Dopóki jego kariera jeszcze trwa nie jest zainteresowany sprawami swojej rodziny. Oficjalnie rozwiedziony, ma jednego syna - Riaana, który to po śmierci Victora zostanie ostatnim z Vuurenów.

Opis:
Jeden ze starszych rodów w Europie, są boczną gałęzią najstarszego holenderskiego rodu czarodziejów, mianowicie de Zeeuwów - Willemsów. Genealogia rodziny jest dobrze zachowana i dokładnie opisana. Założyciel rodziny Vuurenów był synem jednego z kuzynów ówczesnej głowy rodu de Zeeuwów - Willemsów, Michiel van Vuuren ożenił się z przedstawicielką jednego ze znamienitych francuskich rodzin czarodziejów. Jego trzej synowie wżenili się w kolejne rody z innych krajów, dzięki czemu w pewnym momencie Vuurenowie mieli swoich przedstawicieli we wszystkich krajach europejskich. Wtedy właśnie rodzina zasłynęła z podróżników i żeglarzy towarzyszącym mugolom w odkryciach i wyprawach kolonizacyjnych. Założyciel rodu zasłynął ze swoich dzienników, które stanowią jedną z ważniejszych lektur świata czarodziejów.
Z czasem estyma i bogactwo rodu zmniejszyło się zmuszając rodzinę do emigracji. Klaas Jan van Vuuren zostanie zapamiętany jako odnowiciel dobrego imienia i fortuny, sprawny przedsiębiorca oraz łowca, ale niestety również jako ludobójca. Po tym jak ustanowił przyjacielskie kontakty z żyjącymi na terenie RPA plemionami zulusów, dokonał mordu na sześciu wioskach mugoli. Różnie tłumaczy się ową zbrodnię, najczęściej spotykaną tezą jest chęć zaciśnięcia więzów przyjaźni z plemionami poprzez wywarcie zemsty za niewolnictwo. Sprawa ludobójstwa pozostała nierozstrzygnięta, a sam Klaas Jan bezkarny.
Ostatnim ważnym dla rodu przedstawicielem jest sławny sportowiec Victor van Vuuren, za którego czasów rodzina z powrotem straciła na sławie i szacunku.
Vuurenowie mają ambiwalentny stosunek wobec mugoli, jednakże nie zdarzyło się aby którykolwiek z męskich lub damskich przedstawicieli ożenił się, bądź wyszedł za mąż za kogoś nieczystej krwi. Widocznie rodzina wciąż trzyma się tradycji zachowania czystej krwi. Nie wiąże się to z opresją, lub brakiem szacunku wobec niemagicznych osób, bądź mugolaków. Wyjątkiem jest Klaas Jan, którego czyny nie musiały być podyktowane uprzedzeniami.  

Cechy dziedziczne:
Pośród Vuurenów zdarzali się być zdolni animagowie, a także aurorzy. Zdecydowana większość rodziny ma czarne włosy i ciemne oczy, często również ciemną skórę. Zazwyczaj rodzinnymi cechami jest chorobliwe dążenie do perfekcji, objawia się ono w zawołaniu rodu. Członkowie rodziny często bywają równie odważni co okrutni, często cechują się korzystnymi dla sportu warunkami fizycznymi. W genach dziedziczą smykałkę do polowań i dobrą rękę do zwierząt. Nie stronią od konfrontacji, wychowywani są surowo, ale naciska się na nich aby rozwijali swoje zainteresowania i talenty, dzięki czemu członkowie rodziny Vuurenów są bardzo pewni siebie.


Herb:
Ptak w locie symbolizuje wolność i niezależność, poniżej na tarczy widnieją symbole oznaczające podróż oraz walkę z przeciwnościami losu (żaglowiec), gościnność i nadzieję (wyspa), długowieczność (żółw) i chęć wzrostu oraz silny związek z ówcześnie nowodkrywanymi terenami (palma). Wybór mieczników na zwierzęta herbowe informuje o zajadłości i wytrwałości ze względu na trud związany ze złowieniem owej ryby. Na samym dole wypisane jest motto rodu: Finis Coronat Opus, co oznacza "koniec wieńczy dzieło".
Zobacz profil autora
 

Ród Vuurenów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Ród Vuurenów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Maraudersi :: 
Strefa Gracza
 :: 
Dodatki do postaci
 :: Rody Czarodziejów
-