IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | .
 

 Ród Gardów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Jasmine Vane
avatar

PisanieTemat: Ród Gardów   Nie 16 Lut 2014, 01:44

Nazwa rodu: Gard

Głowa rodu: Florence Gard

Założyciel: Dawno, dawno temu.. wiek XV. Sir Patrick Sopherel zmienił nazwisko na Gard w związku z wygraniem w pojedynku zamku o takiej nazwie.

Pochodzenie: Wielka Brytania z wieloma mieszankami francuskimi/

Ważniejsi członkowie:Florence Gard, Eleonora Vane(Gard), Drake Vane, Elodia Vane (Monthenie), Patricia d'Arras (Gard), Terence d'Arras, Jasmine Vane, Lucas d'Arras.

Opis: Zacznijmy od podejścia do czystości krwi. Od samego zarania członkowie rodu przejawiali wybitny szacunek do osób czystej krwi, sami takową przedstawiają. Mało było w historii przypadków, aby do rodziny wkupił się ktoś kto nie był czystej krwi. Musiał być przynajmniej w 75% czysty. Z biegiem lat rygorystyczny stosunek do czystości nieco osłabł, lecz dobrze widziana jest każda osoba nieskalana w swym rodowodzie. Tradycje rodzinne.. każda kobieta od swej matki, lub babki - zależy, która z nich od urodzenia należała do rodu, otrzymuje w spadku kryształowy diadem, ręcznej roboty goblinów. Obowiązkiem tej czarownicy jest założyć go w dniu swego ślubu. Mężczyźni natomiast w dniu swych siedemnastych urodzin otrzymują od ojców lub dziadków pelerynę niewidkę oraz sygnet rodzinny należący początkowo do sir Patricka, o pewnej tajemniczej mocy, którą odkrywa właściciel samodzielnie w sytuacji, w której potrzebuje pomocy. Historia, jak już wspomniano, ma swoje korzenie w XV wieku. Wtedy też, sir Patrick Sopherel został wyzwany na magiczny pojedynek przez barona Davida von Berluga. Sir Patrick oczywiście pojedynek ów wygrał. W nagrodę otrzymał zamek barona, który od czasów powstania nosił nazwę Gard. Następnie sir Patrick uznał, że chcę aby każdy jego potomek pamiętał o jego wygranie, toteż zmienił nazwisko Sopherel na Gard. Tak odtąd istnieje ród. Sir Patrick pojął za żonę francuską arystokratkę i na świat przyszły dzieci, które rozwarstwiły ród na wiele gałęzi. Niektórzy przedstawiciele do dziś mieszkają we Francji, lecz znaczna większość urzęduję w Wielkiej Brytanii, głównie Szkocji oraz Anglii, co nie znaczy, że nie znajdzie się Gardów także w Walii czy też Irlandii. Obecnie ród jest dosyć liczny, a jednymi z najmłodszych przedstawicieli są Jasmine oraz Lucas.

Cechy dziedziczne: Tak więc.. co charakteryzuję rodzinę Gardów. Począwszy od wyglądu - są to zawsze osoby smukłe. Posiadają charakterystyczne rysy twarzy, w szczególności podbródka. Odnośnie koloru włosów - występują jedynie barwy nienagannie czyste. Czysta czerń, czysty blond oraz zdarzył się czysty rudy, wręcz tycjanowy. Oczy z reguły mają kolor czarny, tudzież granatowy, ciemno zielony lub ciemno brązowy. Wszystko w ciemnej tonacji. Charakterystyczną cechą każdego Garda jest szczerość, aż do bólu.. wrodzony chłód oraz ironia. Ciężko złamać ich serca uczuciem zwanym miłością, ale w końcu ród nadal istnieje, więc spotyka ich to - jest to wtedy uczucie głębokie i wieczne. Nikt z tej rodziny nie nauczył się panować nad wybuchami złości. Jeśli już następują - jest to ostatnia rzecz, którą sprawca gniewu w życiu zobaczy. W ich ruchach i gestach jest jednak mnóstwo wyrachowania i chłodnej oceny sytuacji, zwłaszcza kryzysowej. Wyglądają na osoby nieczułe, prawda? Tylko wyglądają. W rodzinie są bardzo mocno ze sobą związani i choć mogą okazywać sobie pewny brak sympatii, tak naprawdę jedno oddało by życie za drugiego. Warto tu wspomnieć o czymś, co widać w herbie rodzinnym Wąż jest oznaką odrodzenia - zawsze ród ten odradza się, choćby myślano, że został wybity każdy z jego członków. Mylony z odwiecznym przynależeniem do Slytherinu - herb powstał przed powstaniem Hogwartu. Natomiast fiolka jest oznaką umiłowania eliksirów - z rodu tego wywodzą się najznakomitsi twórcy eliksirów. Każdy członek rodu ma smykałkę do tworzenia mikstur.

Herb: Herb w całości ma czarne tło. Widnieje na nim zarys srebrzystej fiolki z jakimś eliksirem, a wokół niej opleciony jest srebrny wąż. Twarz zwróconą ma ku oglądającemu i co jakiś czas szczerzy swe jadowite kły. Na samym dole lśni napis "Si deficiant vires, audacia certe laus erit", który oznacza "Choćby brakło sił, z pewnością pochwały godną będzie odwaga.". Każdy przedstawiciel rodu, gdy chodzi o zdrowie, szczęście lub życie krewnych bądź przyjaciół, czuję w sobie odwagę, by osiągnąć swój cel.
Zobacz profil autora
 

Ród Gardów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Strefa Gracza
 :: 
Dodatki do postaci
 :: Rody Czarodziejów
-