IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | .
 

 Dom Shepard

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość

PisanieTemat: Dom Shepard   Pon 26 Sty 2015, 13:55


Nazwa rodu: Dom Shepard
Głowy rodu: Obecnie głowami rodu są bliźniacy – Tom oraz George Shepardowie, w przyszłości głową rodu stanie się Dante. Zostanie przedstawicielem rodu jak tylko osiągnie wiek męski oraz ożeni się.
Założyciel: Legenda głosi, że założycielem rodu Shepardów jest czarodziej Vergil, który żył w XII wieku. Pierwszy dokument, w których można znaleźć wzmiankę o Shepardach pochodzi z XV wieku. Edward IV York pisał list do sir Gregora Sheparda z prośbą o wyprodukowanie dla niego eliksiru miłosnego.
Pochodzenie: Kolebką rodu stał się Londyn. Shepardowie zawsze chętnie współpracowali z monarchią, aby zapewnić sobie dobrobyt oraz przede wszystkim święty spokój. Od trzech pokoleń zamieszkują Dolinę Godryka. Wciąż jednak można spotkać Shepardów w stolicy Anglii.

Ważniejsi członkowie:
Najbliższa rodzina Dantego oraz Anne. Kliknij tutaj!
Rodzina Shepardów rozrosła się tak bardzo, że stworzenie jednego drzewa genologicznego jest praktycznie niemożliwe. W zjazdach rodzinnych uczestniczy zazwyczaj setka osób, w których płynie krew tych jakże zacnych czarodziejów, chociaż niekoniecznie noszą już to samo nazwisko. Za najważniejszą gałąź domu uważa się tą, z której wywodzi się Frank Shepard – obecnie najstarszego członka rodu.
Frank Shepard - nieco narwany staruszek, który pomimo przekroczonej już dawno stówki, dalej szaleje i ma wszystko za nic. Stale pogłębia swoją wiedzę, zamawia książki i pochyla się nad parującym kociołkiem. Przez wszystkich nazywany jest „Wujciem Dobrą Radą”, ponieważ zawsze pomoże i nigdy nikogo nie odsyła z kwitkiem. Kiedyś pracował jako auror.
Gwendolyn Shepard - młodsza o dwadzieścia lat (!) żona Franka. Uzdolniona czarownica, w szczególności pod względem leczenia. Jest najspokojniejszą osobą, która stąpa po tej ziemi. Do dzisiaj pracuje jako uzdrowicielka w świętym Mungu, ponieważ twierdzi, że w domu zwyczajnie się nudzi.
Tom Shepard - starszy o dwie minuty bliźniak, ojciec Dantego. Stanowczy i bardzo tajemniczy mężczyzna. Nigdy nie rozmawia o swojej pracy, ponieważ jest niewymownym w Departamencie Tajemnic. Wymaga od wszystkich, aby byli najlepsi i stale się dokształcali. Dante nigdy nie miał zbyt łatwego życia z powodu wymagań ojca.
Leah Shepard - jedyna kobieta, która potrafi utemperować charakter Toma, matka Dantego. Jest przewrażliwiona na punkcie Dantego, a już w szczególności, kiedy przeszedł chorobę. Kiedyś prowadziła swój biznes w Hogsmeade, teraz tylko prowadzi dom.
Dante Shepard - chłopak, na którego barkach w przyszłości ma spocząć odpowiedzialność za cały dom Shepard. W domu bardzo małomówny, a w Hogwarcie uwielbiający błyszczeć i być na „topie”. Ma smykałkę do eliksirów.
George Shepard - młodszy o dwie minuty bliźniak, ojciec Anne. W przeciwieństwie do brata George jest tym wesołkiem, który rozbawia towarzystwo i wszyscy go lubią. Zawsze roznosi go energia. Od małego interesował się miotłami, dlatego nikt nigdy nie był zdziwiony, że w przyszłości został miotlarzem.
Felixia Shepard - bardzo cicha i stonowana kobieta, matka Anne. Nie przepada za osobami pochodzącymi z mugolskich rodzin, ale nigdy nikogo nie nazwała mianem „szlamy”. Kiedyś była piosenkarką, dzisiaj pracuje jako dziennikarz w Proroku Codziennym, zajmuje się rubryką traktującą o muzyce.
Anne Shepard - dziewczyna, której zawsze wszystko jedno i jest niczym żywe srebro. Wciska się wszędzie, a w szczególności zwiedza niebezpieczne miejscach. Gra na skrzypcach i wiąże z tym całą swoją przyszłość. Pomimo tego, że jest kuzynką Dantego, zwraca się do niego jak do brata.
Cathalyst Rifflesione - syn Francescy Shepard, siostry Franka. Tajemniczy, uważany za niebezpiecznego. Potrafi przepić wszystkich w rodzie, nie ma żadnego Sheparda, który dałby mu radę. Skrywa potężną tajemnicę, o której nie wiedzą nawet Bliźniacy. Ulubiony wujek Anne z powodu swoich dwóch twarzy - nieobliczalnego mężczyzny oraz kochającego ojca.
Gabriel Rifflesione - syn Cathalysta. Bystrzak z wielkimi ambicjami, który nie spocznie, kiedy nie osiągnie swojego celu. W rodzinie lubiany dzięki nieograniczonej niczym wyobraźni oraz wyjątkowej lojalności przyjaciołom.

Opis: Przez większość wieków Shepardowie mieszkali w Londynie. Utrzymywali w dobrych stosunkach z obecnie panującym monarchą, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz dobrobyt, bowiem dostrzegali, że świat czarodziejów nie może istnieć bez świata mugolskiego i odwrotnie. Uczestniczyli w wielu bitwach oraz wojnach, najczęściej służyli swoją wiedzą medyczną, ponieważ większość członków rodu Shepardów ma lub miała wybitne umiejętności w dziedzinie magii uzdrawiania lub dobrą rękę do ważenia eliksirów.
Pomimo dobrych kontaktów z mugolami niechętnie patrzyli na małżeństwa mieszane. Mniejszym złem było, kiedy mężczyzna pojął za żonę mugolkę, zaś większą, kiedy to kobieta pojęła za męża mugola. Pomimo oficjalnego błogosławieństwa takich związków, najczęściej para taka zostawała poza rodziną i nieczęsto o niej wspominano. Wielokrotnie takie pary „przypadkowo” nie otrzymywały zaproszenia na zjazd rodzinny. Powoli skreślano ich z kart historii domu. Inna sprawa toczyła się przy związkach z czarodziejami lub czarownicami, którzy pochodzili z mugolskich lub mieszanych rodzin. Jeśli para doczekała się potomka i dziatwa nie wykazywała talentu czarodziejskiego, za bycie charłakiem obwiniano właśnie mugolaka. Jeśli w rodzinie trafiła się osoba, która nie potrafiła czarować, traktowano ją jako obcego, wręcz nakazywano, aby charłaka oddać do domu dziecka. Gdyby rodzice charłaka nie zgodzili się na to – musieli liczyć się ze skreśleniem z rodu. Obecnie patrzy się co raz przychylniej na mieszane związki, ponieważ czarodziejów czystej krwi jest co raz mniej i aby zachować linię oraz zdrowie, ważne jest mieszanie genów. Do dzisiaj jednak tematem tabu są charłacy.
Głowa rodu ma wręcz obowiązek zorganizować co roku zjazd rodzinny. Odbywa się on najczęściej w okolicach Bożego Narodzenia. Podczas zjazdu więzy rodzinne zacieśniają się, dzieciaki prezentują swoje talenty, a dorośli rozmawiają o polityce. Jeśli urodzi się nowy Shepard, na zjeździe otrzymuje on broszkę z herbem rodowym (dziewczęta) lub sygnet (chłopcy). Każdy ma obowiązek zawsze nosić insygnia rodowe, najlepiej w widocznym miejscu. Tradycję tę zapoczątkował Yerry żyjący w XVIII wieku.

Cechy dziedziczne: Większość męskich potomków Shepardów wyróżnia się wzrostem. Najczęściej mierzą do dwóch metrów. Zdarzali się też tacy, którzy magiczne dwa metry przekraczali. W czasach średniowiecznych taki wzrost był przeszkodą, ponieważ ludzie byli o wiele niżsi. Na szczęście Shepardowie zawsze byli sprytni i nie mieli problemów z prześladowaniami. Panie są nieco niższe, ale nadal uchodzą za wysokie. Shepardów można rozpoznać nie tylko po wzroście, ale również po brązowych włosach oraz niebieskich oczach. Nieczęsto zdarza się, aby blondynka lub blondyn nosili nazwisko Shepard, nawet jeśli jest to ktoś, kto „wżenił się” w ród. Najczęściej żeniono się z osobami podobnymi do siebie, chociaż takiego „przykazania” nie było.
Shepardowie słyną jako ród wybitnie uzdolniony w dziedzinach magii leczniczej oraz eliksirach. Na pierwszym miejscu zawsze stawiana jest nauka, dlatego większość osób skończyło Hogwart będąc w Ravenclawie. Nigdy żaden Shepard nie trafił do Hufflepuffu, chociaż zdarzali się wśród nich kandydaci, którzy idealnie by tam pasowali. Za najwyższy cel stawia się samokształcenie. Uważa się, że edukacja nigdy się nie kończy, ponieważ czarodziej uczy się przez całe swoje życie. Dopiero na drugim miejscu stawia się dobro rodziny, przyjaciół oraz znajomych.  Powszechnie uważa się, że nikt nie powinien kopać pod sobą dołków, a wszyscy muszą ze sobą współpracować. W rzeczywistości wszystko przedstawia się to zupełnie inaczej. Shepardowie nie zawsze są ze sobą zgodni, chociaż w obronie wiedzy potrafią znaleźć wspólny język.
Młodsi Shepardowie są zachęcani do grania w quidditcha. Uważa się bowiem, że jest to gra, która uczy dobrej współpracy z innymi, a w dodatku rozwija motorykę.

Herb oraz dewiza: Herb domu Shepard jest utrzymany w złoto – błękitnych barwach. Złoto ma symbolizować szlachetność, a błękit ma odnosić się do czystości zamiarów. Od XIX wieku w herbie pojawiły się akcenty srebrne. Stało się tak za sprawą Gregora V Sheparda, który chciał mieć w herbie odniesienie do swojego starego szkolnego domu Slytherinu. Na błękitnej tarczy znajduje się złoty kruk z rozpartymi skrzydłami.
Dewizą domu jest „Scientia potestas est” co oznacza „Wiedza to potęga”. Słowa te najczęściej umieszcza się na sztandarach lub naszywkach z herbem.
 

Dom Shepard

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Sunny Shepard
» Dante Shepard

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Strefa Gracza
 :: 
Dodatki do postaci
 :: Rody Czarodziejów
-