IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Niepełnosprawność a czarodzieje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Gość
avatar

Niepełnosprawność a czarodzieje Empty
PisanieTemat: Niepełnosprawność a czarodzieje   Niepełnosprawność a czarodzieje EmptyWto 20 Sty 2015, 12:11

Wywołam chyba kolejną burzę. Wczoraj na cb trafiłem w samo serce kłótni dotyczącej postaci niewidomej. Różne były głosy - że to można wyleczyć, że nie można. Sam zacząłem mocniej zastanawiać się nad tym tematem. Jak to właściwie jest?

Niepełnosprawność a czarodzieje 118zv40

Harry i James chodzili w okularach. Metamorfomag nie mógł przetransmutować koloru swojej tęczówki, zresztą żadne zaklęcie nie pozwalało na to. Więc chyba z oczami (tudzież z gałkami ocznymi) już coś było, że czarodzieje nie potrafili sobie z nimi poradzić.
A co z innymi wadami? Życie na wózku, z powodu trwałego urazu kręgosłupa oraz nerwów? Czarodzieje byliby w stanie to uleczyć czy nie? Jakby nie patrzeć, można byłoby spróbować usunąć kości wraz z nerwami, kazać pacjentowi wypić Szkiele-Wzro. Ale czy aby na pewno połączenia będą prawidłowe? Ja myślę, że nie bardzo, w szczególności przy przerwaniach kręgosłupa.
Brak ręki, nogi, ucha lub czegokolwiek został wyjaśniony. Nie da się otrzymać takiej samej jaką się posiało / powinno posiadać. Glizdogon dostał srebrną rękę, która posiadała swoją własną wolę - udusiła go, kiedy właściciel chciał spłacić dług wdzięczności.

Po co mi ta wiedza? Dla ciekawości. Ogólnie nudzę się, zrobiłbym jakąś ciekawą postać. Szukam informacji i inspiracji. Być może takie wady będą jedną z nich.
Jared Wilson
Jared Wilson

Niepełnosprawność a czarodzieje Empty
PisanieTemat: Re: Niepełnosprawność a czarodzieje   Niepełnosprawność a czarodzieje EmptyWto 20 Sty 2015, 12:36

W jakimś wywiadzie Rowling, że czarodzieje żyją dłużej (taki Drops) bo mniej chorowali. Może oczy są na tyle wrażliwe, że nie da się ich naprawić? Moody nie miał oka ani nogi. Jak to szło w ostatniej części HP? Jeśli ucho zostało odcięte magią, to magia może ją przywrócić. A jeśli wrodzone, to już co innego. Nie wiem, ale mi bardzo się podoba pomysł ze ślepą postacią.

Edit. Tak samo nie da się wyleczyć szalenstwa. Można się temu przyjrzeć. Ocxy, mózg, pewnie serce tak samo. Magia też ma swoje ograniczenia. Szybciej uzdrowi osłabiające choroby, ale nie daje rady ze wszystkim.
 

Niepełnosprawność a czarodzieje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Pozostali Czarodzieje

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Fasolkowo
 :: 
Archiwum
 :: Fabularne
-