IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyNie 31 Sie 2014, 21:26

Dotychczasowe propozycje:

1. przedstawienia nowych nauczycieli, stażystów i praktykantów wraz z uwzględnieniem stanowisk zajmowanych przez poszczególne osoby (lakonicznie, krótko)
- nie mam pomysłu w jaki sposób można by zaangażować uczniów do przedstawianie nauczycieli.
- trzeba stworzyć listę nowych stażystów/nauczycieli/praktykantów

2. nowa lista tegorocznych prefektów wraz z wyczytaniem ich obowiązków
- wyczytani przez Dumbledore'a wraz z nowym rokiem szkolnym
- wybieranie nowych, niekoniecznie tych co dotychczas byli
- obowiązki: pilnowanie szlabanów (odciążenie Filcha), patrolowanie korytarzy (raz w miesiącu z przyjemną wizją indywidualnej sesji z nieprzewidywalnym MG), przyznawanie i odbieranie punktów (max 10)
- wybranie Prefektów Naczelnych i ich obowiązków: piecza nad prefektami, przyznawanie i odbieranie punktów (max 15), możliwość przydzielenia szlabanu bez konsultacji z Filchem (przyznanie go i później poinformowanie woźnego oraz nauczyciela-opiekuna)

3. wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach

4. podsumowanie obozu i zajęć prowadzonych na nim
- krótko i lakonicznie, z wyróżnieniem zwycięzców (np. Toru Przeszkód)

5. Hogwart Expres

6. Pokaz talentów:
- nabór do grupy teatralnej (zaangażowanie użytkowników w zorganizowanie choćby 3 osobowej grupy osób i przedstawienia krótkiej sztuki przed publicznością uczniowską)
- nabór do klubu szachistów (niecodzienne zaprezentowanie czarodziejskich szachów, np. powietrzne akrobacje pionków przy jakiejś muzyce; min. 3 osoby)
- nabór do grupy muzyków (mogą połączyć się z grupą teatralną przy przedstawieniu; min. 3 osoby)
- odpowiednio wcześniej uprzedzamy o organizowanych naborach, aby poszczególne osoby mogły się zająć pomysłem i jego realizacją na początek roku szkolnego

7. Limit czasowy, aby rozpoczęcie roku szło prężnie i nie trwało tygodniami

Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyCzw 25 Wrz 2014, 14:19

"1. przedstawienia nowych nauczycieli, stażystów i praktykantów wraz z uwzględnieniem stanowisk zajmowanych przez poszczególne osoby (lakonicznie, krótko)
- nie mam pomysłu w jaki sposób można by zaangażować uczniów do przedstawianie nauczycieli.
- trzeba stworzyć listę nowych stażystów/nauczycieli/praktykantów"

Jak zaangażować uczniów, hm, może każdy z nowych nauczycieli przedstawi jakiś pokaz swoich umiejętności? Taka rozrywka dla szkolnej gawiedzi i swego rodzaju test dla świeżych członków grona pedagogicznego. Mogłoby się to zamykać w 1-2 postach każdego nowego nauczyciela, żeby nie przeciągać zbytnio rozpoczęcia. Patrząc choćby na Diarmuida i Sebastiana, twierdzę, że niektórzy mogliby wprowadzić do fabuły coś ciekawego takim krótkim pokazem.

"2. nowa lista tegorocznych prefektów wraz z wyczytaniem ich obowiązków
- wyczytani przez Dumbledore'a wraz z nowym rokiem szkolnym
- wybieranie nowych, niekoniecznie tych co dotychczas byli
- obowiązki: pilnowanie szlabanów (odciążenie Filcha), patrolowanie korytarzy (raz w miesiącu z przyjemną wizją indywidualnej sesji z nieprzewidywalnym MG), przyznawanie i odbieranie punktów (max 10)
- wybranie Prefektów Naczelnych i ich obowiązków: piecza nad prefektami, przyznawanie i odbieranie punktów (max 15), możliwość przydzielenia szlabanu bez konsultacji z Filchem (przyznanie go i później poinformowanie woźnego oraz nauczyciela-opiekuna)"

Tu nie mam nic do dodania. Powiem tylko, że bardzo mi się podoba pomysł z sesją z Mistrzem Gry, jako że prefekt, nawet mimo ewentualnych stopów w sesjach graczy nie będzie ograniczony w swoich funkcjach i będzie mógł się to prefekturą pobawić. Może też znajdziemy więcej chętnych na te stanowiska, i przede wszystkim aktywnych, bo do tej pory stanowisko było martwe i polegało jedynie na suchym umieszczeniu prefekta w spisie.

Reszta, jak dla mnie, również w porządku. W przypadku niedoboru Mistrzów mogę pomóc z organizacją z Site'a, żeby nie tworzyć kolejnego konta MG. Mogę też pospisywać w wolnej chwili osoby, które ukończyły piątą klasę, o najlepszych w danej dziedzinie statystykach w kontekście SUMów.
Jasmine Vane
Jasmine Vane

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyCzw 25 Wrz 2014, 20:34

Czyli pakując to w jedną całość.

Rozpoczęcie roku:
-powitanie uczniów przez Dumbledore'a
-przedstawienie nowych nauczycieli + mały pokaz umiejetności, ew. nauczyciele biorą do pomocy kogoś z sali
-prefekci

Nie jestem przekonana, czy nabory do tych wszystkich grup to dobry pomysł, to jednak sporo zamieszania wprowadza i nie sądzę, by to poszło płynnie. I co do pokazu talentów, to myślę teraz, że w sumie jak uczniowie przyjadą to musielby na spontanie coś pokazać, bo nie było wczesniej mowy o tym. Co do tych naborów to jeszcze bym wymyśliła szkolny chór. I każda grupa z podanych powinna mieć opiekuna nauczyciela, tak?
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyPią 26 Wrz 2014, 17:57

Punkt 1, 2, 3 i 4 - OK.

Punkt 5 - Ekspres Hogwart jest planowany.

Punkt 6 - Nabór do wszystkich tych grup może wprowadzić trochę zamieszania, zgadzam się z Jas. Z drugiej strony racja, należy pamiętać, że Hogwart miał szkolny chór i z tego co pamiętam występował on na rozpoczęciu roku. I co najważniejsze, drodzy moi, gdzie miejsce na ceremonię przydziału, czyli główny punkt programu? Ja wiem, że nie mamy takich młodych uczniów, ale można by o tym chociaż wspomnieć, przeprowadzić w dużym skrócie, ot tak, dla zachowania klimatu.

Edit: Jakieś pomysły na prefektów? Wypadałoby wysunąć kandydatów.
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyPon 29 Wrz 2014, 00:03

Z ceremonią przydziału coś się napisze z Mistrza Gry i Dumbledore'a, ale tak jak powiedziałeś, tylko dla smaczku, w opisie rozpoczęcia, bo nie mamy tak młodych uczniów wśród użytkowników.

Jeśli chodzi o typy prefektów, to dla mnie wygląda to tak (kolejność osób z każdego domu nieprzypadkowa):
Hufflepuff - Henry Lancaster/Jolene Dunbar/Kayneth El-Melloi
Slytherin - Porunn Fimmel/Chayenne Montgomery - nie wypisuję Rosiera, Carrowa, Echo ani Jasmine ze względu na to, że macie już robotę w administracji
Ravenclaw - Yumi Merberet/Wanda Whisper/Aeron Steward/Gwendolyn Scrimgeour/Samuel Silver - choć w zasadzie z Kruczków to mi pasuje większość, starałam się wypisać najaktywniejszych ostatnimi czasy.
Gryffindor - Lily Evans/Aristos Lacroix/James Potter/Cú Chulainn O'Connor - ta, wiem, Lilkę wypisałam, ale oni z Potterem fabularnie pasują na prefektów.
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyPon 29 Wrz 2014, 00:34

No dobra, prefektów wybiera się dla każdego domu dwóch, chłopaka i dziewczynę, więc przedstawię swoje typy:

HUFFLEPUF
Henry Lancaster
Jolene Dunbar/Clarissa V. Jonson

SLYTHERIN
Amycus Carrow/Franz Krueger ?? (mam problemy ze znalezieniem odpowiedniego Ślizgona)
Brooklyn Lowsley/Jasmine Vane/Isabelle Cromwell

RAVENCLAW
Samuel Silver (kujon, ułożony, dobry uczeń)/Lucas Shaw/Ben Watts
Yumi Merberet/Aria Fimmel

GRYFFINDOR
Lily Evans/Aristos Lacroix
Remus Lupin (kanon)/Cu O'Connor

Potter fabularnie nie miał prefekta, Lupin dostał go, bo Dumbi liczył, że zapanuje nad Huncwotami.
Największy problem mam ze Ślizgonami. Aha, zwróćcie uwagę na to, że niektóre z tych postaci to multikonta, by ktoś przypadkiem nie dostał prefekta na dwóch postaciach.
Jeśli zrezygnujemy z administracji, to nam się mocno lista uszczupli, a wydaje mi się, że niektórzy na to miejsce pasują. Ja nie potrzebuję, mam już kapitana.


Ostatnio zmieniony przez Evan Rosier dnia Pon 29 Wrz 2014, 00:53, w całości zmieniany 1 raz
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyPon 29 Wrz 2014, 00:43

To poprawka:
Huff - Henry i Clarissa
Rav - Sam i Yumi
Gryff - Lilka i Remus lub Ari i Cu lub Lilka i Cu (niech Ari z Lilką zdecydują tutaj między sobą)
Slyth - Amycus i Jas

ja nie nadaję się na prefekta, fabularnie. Franz - prefekt? jak on ma na wszystko wyrąbane?
Jasmine Vane
Jasmine Vane

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyPon 29 Wrz 2014, 01:35

Huff:
Henry i Jolene

Rav:
Aria i Ben

Gryf:
Aristos i Cu, ew Dorcas i Remus

Slyth:
Amycus i Brooklyn/Chayenne (siebie dawać nie wypada)

z tym, że Aristos=Remus=Brooklyn, za dużo multi.


Naczelni: Lily Evans i Samuel Silver
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 10:46

Zaraz zedytuję i dopiszę pomysły ad Rozpoczęcia roku szkolnego.

Prefekci:
Slytherin:
Amycus + Isabelle Cromwell
(Porunn jako postać nie nadaje się na prefekta, o czym przekonałem się podczas MGowania w Lamentach, zbyt ... buntownicza
Zastanawiałem się nad Jasmine, ale chciałbym dać szansę nowym użytkownikom)

Huffelpuf:
Kayneth + Clarissa
(Jolene również jest zbyt "szalona", jest damskim wcieleniem Dłejna i podkładałaby wszystkim łajnobomby
Henry mógłby zostać, ale chciałbym dać szansę również Kaynethowi)

Ravenclaw:
Aria + Samuel
(Obaj spokojni, opanowani, pilni, kujoni, etc. wydają mi się idealnymi kandydatami)

Gryffindor:
Remus (kanon) + Lily

Naczelni:
Lily + Samuel
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 15:12

Isabelle to Aria, więc raczej lepiej, by nie miała prefekta na dwóch postaciach.

Wydaje mi się też, że Naczelni nie byli jednocześnie zwykłymi prefektami, ale mogę się mylić.

Więc ja bym dał tak, już podając po jednym swoim typie na stanowisko:

HUFFLEPUFF
Henry Lancaster (wiem, że Łaj do tej pory świetnie się na tym stanowisku sprawował, bo jako JEDYNY wykorzystywał je w fabule; inni prefekci rzadko w ogóle o tym wspominali, dlatego szkoda mu je odbierać, zwłaszcza że Gil chyba trochę zniechęcił się do Kaya)
Clarissa V. Jonson

SLYTHERIN
Amycus Carrow
Jasmine Vane

RAVENCLAW
Samuel Silver
Aria Fimmel

GRYFFINDOR
Remus Lupin
Lily Evans

W tej sytuacji nie wiem jednak co zrobić z Naczelnymi, bo jeśli rzeczywiście mają to być Lily i Sam, to trzeba by wrzucić kogoś innego na ich miejsce wśród zwykłych prefektów.

Edit: Ewentualnie jak chcecie dawać szansę nowym, to można w Slytherinie dać Isabelle Cromwell, a w Ravenclawie Yumi Merberet.
Franz Krueger
Franz Krueger

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 17:16

Naczelni nie byli zwykłymi, jeżeli dobrze pamiętam, więc tak: trzeba podmienić. I właściwie nie mam nic przeciwko temu, by dać szansę nowym. W razie, gdyby nie wykorzystywali funkcji, można przecież dokonać zmiany fabularnie już w trakcie roku szkolnego, czy to z Mistrza Gry czy z Dumbledore'a.
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 17:36

SLYTHERIN
Amycus Carrow
Isabelle Cromwell

RAVENCLAW
Lucas Shaw
Yumi Merberet

GRYFFINDOR
Remus Lupin
Aristos Lacroix/... nie mam pojęcia kto inny, zbyt mało dziewcząt w Gryffindorze jest

NACZELNI:
Samuel Silver
Lily Evans
Evan Rosier
Evan Rosier

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 17:43

Remus Lupin = Aristos Lacroix

I tu jest problem. Dałbym Dorcas, ale rzadko bywa, Sol jest zbyt oderwana, inną aktywną Gryfonkę trudno znaleźć. Chyba że Remus to tylko NPC Ari, ale wydaje mi się, że normalna postać, więc pojęcia nie mam.

No i tak teraz myślę, że Lucas ma już kapitana w drużynie quidditcha, więc może zmienić na Bena Wattsa.
Jasmine Vane
Jasmine Vane

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptyWto 30 Wrz 2014, 22:33

Ogólnie z dziewcząt w Gryffindorze, jest jeszcze Tanja Everett, ale nie wiem, czy tak jak w przypadku Harry'ego Dumbi nie chciałby jej dowalać obowiązków. I jak dobrze zauważa Evan, na Lucasie mam kapitana już. Nie chcę łączyć obowiązków. ;)

Zawsze można wrzucić nowych, a w nawiasie tutaj w strefie czy w naszych prywatnych spisać, kto zastąpi, jak ew. nowi polegną.
Amycus Carrow
Amycus Carrow

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 EmptySro 15 Paź 2014, 14:59

Kolejne podsumowanie:

Harmonogram:
1. Hogwart Expres

2. Występ chóru (któryś z MG chętny do opisania?)

3. Przedstawienia nowych nauczycieli, stażystów i praktykantów wraz z uwzględnieniem stanowisk zajmowanych przez poszczególne osoby (lakonicznie, krótko):
- listę stworzę zapewne jutro nauczycieli/stażystów/praktykantów i zedytuję ostatni post
- wysłać do każdego nauczyciela nowego na dniach zapytanie oficjalne, aby przygotował już teraz jakiś jednopostowy, max strona a4 w wordzie występ na rozpoczęcie roku

4. Nowa lista tegorocznych prefektów wraz z wyczytaniem ich obowiązków
- wyczytani przez Dumbledore'a
- obowiązki: pilnowanie szlabanów (odciążenie Filcha), patrolowanie korytarzy (raz w miesiącu z przyjemną wizją indywidualnej sesji z nieprzewidywalnym MG), przyznawanie i odbieranie punktów (max 10)
- wybranie Prefektów Naczelnych i ich obowiązków: piecza nad prefektami, przyznawanie i odbieranie punktów (max 15), możliwość przydzielenia szlabanu bez konsultacji z Filchem (przyznanie go i później poinformowanie woźnego oraz nauczyciela-opiekuna)
- lista Prefektów: SLYTHERIN Amycus Carrow, Isabelle Cromwell; RAVENCLAW Ben Wats, Yumi Merberet; GRYFFINDOR Remus Lupin; Aristos Lacroix; HUFFELPUF Henry Lancaster, Clarissa V. Jonson; NACZELNI: Samuel Silver i Lily Evans; [trzeba zapytać Aristos czy zgodziłaby się na cos takiego; dodatkowo - wysłałbym na dniach zawiadomienie do wszystkich osób, aby poinformować ich o wyborze naszym i zapytać czy zgadzają się]

5. Piosenka Tiary przydziału (któryś z Mistrzów musi się tym zająć, ktoś chętny? Proponowałbym zaagażowac w to Gila i Hectora, jakoże oni dwaj mają jakieś poetyckie zapędki)

6. Wyróżnienie dla osób z najwyższymi wynikami SUMów w postaci wyczytania
- wykonanie spisu ocen według charakteru poszczególnych osób i ich osiągnięć w wybranych przez siebie przedmiotach, aby czuć klimat Hogwartu a nie "pustego" przechodzenia do kolejnego rocznika; gdybyśmy podzielili się na czterech, każdy miałby po jednym domie - na dobrą sprawę, można to krótko ogarnąć, jeśli tylko uczniowie pouzupełniają wybrane przez siebie przedmioty na SUMach

7. Informacja o naborze do grup (teatralna, szachistów, chór; przewodniczący - wyimaginowani NPC)

Moje propozycje poza harmonogramem:
1. Zaangażowanie "kanonów" w przedstawicielstwo poszczególnych grup (chór, szachiści, teatralna) tzn. takich, których proponowała nam Lily
2. Limit czasowy: realne 2 tygodnie; 7 dni dla Hogwart Expressu, 7 dni dla uroczystości w głównej sali; bez limitu słów, na posta czekamy 24 godziny

Czekam na uwagi i dalsze propozycje
Sponsored content

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty
PisanieTemat: Re: Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78   Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78 Empty

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 77/78

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

 Similar topics

-
» Gabinet psychologa szkolnego

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Marudersi :: 
Organizacja
 :: 
Ogłoszenia fabularne
 :: Archiwum
-